Vai jāmeklē ragavas? 2

Atkal cietēji būs bez vainas vainīgie Atkal cietēji būs bez vainas vainīgie

Likumprojekts par grozījumiem likumā “Par pensijām” paredz pakāpenisku pensijas vecuma palielināšanu no 62 līdz 65 gadiem, sākot ar 2016. gadu.

 

Var piekrist autoriem, ka sabiedrības novecošanās ir problēma vairākās valstīs un daudzviet jau ir notikusi pensijas vecuma latiņas pacelšana uz augšu. Tomēr Latvijā ir īpaši apstākļi un situācija, ko vajadzētu ievērot vēlēšanās tautas uzticības avansu ieguvušajiem uzvarētājiem.

 

Ja citās valstīs vairāk vai mazāk ir sabalansēta atalgojuma un medicīnisko pakalpojumu maksas sistēma, kā arī tie ir nodrošināti augstā līmenī, tad pie mums tā nav.

 

Tieši veselības aprūpes dārdzības un tās problemātiskās pieejamības dēļ liela daļa cilvēku vajadzības gadījumā nevēršas pie mediķiem pēc palīdzības vai to dara, kad slimība jau ielaista, bet iznākumā daudziem veselība ir sabeigta vēl pirms 60 gadu sasniegšanas.

 

Turklāt es vismaz nezinu darba devējus, kuri ap prieku pieņemtu darbā cilvēkus pirmspensijas vecumā. To, ka tā jau tagad ir problēma, apliecina Nodarbinātības valsts aģentūras programmas, lai ar to palīdzību kaut daļu piecdesmitgadnieku iekārtotu darbā.

 

Šobrīd darba nav arī tūkstošiem jaunu cilvēku, un skaidrs, ka, krīzei beidzoties, vispirms viņiem būs lielākas iespējas strādāt.

 

Pagaidām šāds projekts liek vien domāt, ka var rasties labi zināmajā pasakā attēlotā situācija, kad gados vecākiem būs vieta tikai uz ragutiņām, ar kurām tos aizvilkt uz mežu, jo mūsdienās nevienam nebūs vajadzīgi arī veču padomi.

 

Atkal cietēji būs bez vainas vainīgie, jo ne jau viņi ir izsaimniekojuši naudu superalgās un jau daudzkārt presē aprakstītajos zelta projektos.

Komentāri 2

nazis

Izklausīsies ironiski, taču neviens neliek cilvēkam dzīvot līdz pensijai - 65 gadiem.
Dzīvojiet šodien! Neviens nezina savu nāves dienu!

pirms 9 gadiem, 2011.04.29 20:52

dakšiņa

Personīgi mani apmeklēt ārstus attur fakts, ka ārstiem ir jādod aplokšņu nauda (vai varbūt nav jādod), tā kā to īsti nevar saprast un liekas naudas nekad nav un galīgi slima vēl nejūtos, tad to atlieku un atlieku. Labāk zināt konkrētu summu, kas jāmaksā oficiāli, nekā ar kaut kādiem mistiskiem ģimenes ārsta nosūtījumiem kaut kur doties, kur reizēm uz tevi skatās kā medicīnas sisitēmas apzadzēju, ja uzskati, ka par visu samaksās ģimenes ārsts. Tas savukārt nekur negrib sūtīt, pamatojojot sūdzības ar kārtējo vīrusu, kāds ir bezmaz katram.

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 13:24

Lietotāju raksti