Vai jāpaliek par malusēņotāju? 2

Ne prieka pēc, bet izmisuma dzīti cilvēki dodas mežā Ne prieka pēc, bet izmisuma dzīti cilvēki dodas mežā

Pagājušās nedēļas nogalē TV 3 ziņu raidījumā žurnālisti izteica varbūtību, ka drīz vien, iespējams, Latvijā nebūs tikai malumednieki un zvejnieki, bet arī malusēņotāji un ogotāji.

 

Tas tādēļ, ka Saeimas koalīcijas deputāti apsprieduši jautājumu par valsts nodevas iekasēšanu no tiem, kuri vasarā dosies uz mežu sēņot un ogot, lai savākto pārdotu. Esot taču arī makšķerēšanas kartes, kuras zivju kārotāji pērkot. Iekasēto nodevu izmantošot atpūtas vietu iekārtošanai mežos.

 

Tā pilsoņi parādīšot savu labo gribu Latvijas sakopšanā. Vēl politiķu vidū izskanējis viedoklis, ka tas būtu vien taisnīgi, jo bezdarbnieki, kamēr citi strādā, svaigā gaisā labi pavada laiku un par to vēl saņem naudu.

 

Klajāku cinismu grūti iedomāties. Valsts vadītāji savu labo gribu sen varēja parādīt. Ceļu nodokli tauta maksā daudzus gadus, bet brauktuves joprojām ir bedru pilnas. Arī makšķernieki atzīst, ka par izdoto naudu karšu iegādei viņi nekādus uzlabojumus ūdenskrātuvēs neredz.

 

Diezin vai politiķi dienas pavadīšanu mežā sauktu par laba laika pavadīšanu, ja viņiem pašiem, meklējot vēl nenolasītus mellenājus, nāktos noiet vairākus kilometrus un, cīnoties ar dunduriem, salasīt pietiekami daudz ogu, lai varētu bērniem nopirkt grāmatas un drēbes skolai.

 

Ne jau prieka pēc, bet izmisuma dzīti cilvēki vasarā dodas mežā pēc sēnēm un ogām, jo citas izejas nav, lai samazinātu komunālo maksājumu parādus un kaut nedaudz palielinātu pārtikas grozu.

 

Tā viņi spiesti darīt, jo valsts nevar un nevar izdomāt, kā veicināt jaunu darbavietu rašanos, kā vien jaunu nabago apcirpšanu. Vai nākamais jaunvārds būs malupilsonis?

Komentāri 2

nazis

Būs arī MALUPILSONIS. Deputāte Circene to arī kūrē. Iedzīvotājiem, kas nebūs nomaksājuši nodokļus, netiks sniegta veselības aprūpe par valsts līdzekļiem.
Varētu domāt - joks. Skatoties uz pēdējām apdrošinātāju aktivitātēm (biznesa, kurš var balstīties tikai drošu informāciju, neatkarīgi kā tā iegūta) un piedāvājumiem, joki vairs nav prātā. Šajos veselības apdrošināšanas piedāvājumos nav tikai augstāka servisa nodrošinājums vai papildus pakalpojumu apmaksa ārstniecības iestādēs, bet arī pamatpakalpojumu izdevumu segšana.
Ļoti drīz var gadīties, ka lielākais iedzīvotāju vairākums būs MALUPILSOŅI.

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 10:36

XXX

Vienotības Dombrovskis ar Kamparu ir īsti jokupēteri..... Sen nav valdība un Saeimas uzvarētājkomanda tā rūpējusies par savas valsts pilsoņu jaurību. Ne to vien viņi dabūs gatavu.... :)))) Vienotības "iebalsotāji" var eforijā lēkāt uz vienas kājas un plaukšķināt.... :)))

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 17:44

Lietotāju raksti