Vai tiešām komēdija bērniem? 3

Ir vērts pieaugušajiem uz sevi paskatīties no malas. Sestdien Valkā izrādīja jauno režisores Unas Celmas filmu “Kur pazudis Elvis?”. Krāsainas afišas vēstīja, ka šī komēdija domāta bērniem un viņu vecākiem. Ir vērts pieaugušajiem uz sevi... 

Noskatoties filmu, nožēloju, ka uz kino seansu aizvedu savas septiņus un sešus gadus vecās meitas, jo viņām lieku reizi uz ekrāna bija jāredz bērnu vardarbība skolā, dažu neapzinīgu pedagogu attieksme pret saviem pienākumiem, kā arī šķirto ģimeņu traģēdija, kas vissmagāk skar tieši bērnus.

 

 

Man nekas nebūtu pretim šo filmu noskatīties vienai, lai pārliecinātos, ka šo laiku steiga un stress bojā vecāku attiecības ar bērniem. Pusaudži aug savā vaļā, mēģina tikt galā ar savām problēmām, jo lielākoties jau mamma un tētis aizņemti ar savu dzīvi.

 

 

Bērniem jātiek galā ar pārdzīvojumiem, ko rada vecāku šķiršanās. Pieaugušie tik ļoti pārņemti ar savu personīgo traģēdiju, ka bez kautrēšanās bijusī sieva savu bijušo vīru un bērna tēvu meitas klātbūtnē izpļaukā un ne pārāk smalkjūtīgā veidā atgādina par viņa piedzīvojumiem ar jaunajām simpātijām.

 

 

 Nenoliedzami, bērniem nav jāaug, pasargātiem no visām problēmām, tomēr viņiem ir tiesības uz laimīgi bērnību un saprotošiem vecākiem.

 

 

Mājās pārrunājot filmu, meitu prātus visvairāk aizņēma filmas ainas no pamesta dzīvokļa, kur bija pamests ledusskapis un atkritumu maiss. Filmas aina nepārprotami lika iztēloties, ka dzīvoklī noticis kaut kas baismīgs.

 

 

 Bērni domāja – slepkavība. Man diezgan ilgi ilgi jāstāsta, kur tad īsti bija pazudis 5. klases skolnieks Elvis, kuru citi klases biedri nemitīgi izsmēja un pazemoja. Filmas veidotāji pārāk reālistiski bija attēlojuši mūsdienu dzīvi, tāpēc arī beigu kadri par laimīgo Elvja dzīvi kaut kur Dienvidamerikā nepārliecināja.

Komentāri 3

mamma

Tā pat par to sunīti, kas grasās pakārties. Viendien skatos, bērns sakņupis gultā raud, galvu pat augšā neceļ. Izrādās raud par to sunīti. Saprotams, ka bērniem ir jāmāca empātijas spējas, bet , ja rezultāts ir tik dramatisks, jādomā, ka konkrētajai reklāmai jau ir postošas sekas uz bērna psihi. Jo viņš ļoti tieši un burtiski to uztver. Un tagad, katru reizi, kā tā reklāma parādās, tā paliek ļoti ļoti nomākts... Manuprāt tā reklāma ir pa spēcīgu! (bērnu uztverei) Un arī ir ļoti ļoti grūti nomierināt bērnu un pārliecināt, ka cerams sunim klājās labi. Jo, lai kā arī gribētu, nevaram viņu izglābt un paņemt sev audzināšanā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 11:24

vs

filma, manupraat, ir ljoti gaisha un jauka un nevis atspoguljo vardarbiibu, bet gan delikaati, ar humoru runaa par to, lai sabiedriibaa taa nebuutu. Tas pats attiecas uz vecaaku vienaldziibu, ne jau posts tiek raadiits, bet gan humora pilnas situaacijas apvienojumaa ar lielisku aktierspeeli.

jaanjem veeraa arii fakts, ka filma vairaak domaata pamatskolas vecuma beerniem, nevis pirsmskolas beerniem, kas veel nespeej uztvert filmas ideju.

Veel tik jaapiebilst, ka citviet Latvijaa, peiemeeram, Cesvainee, Aizkrauklee, Ludzaa u.c. beerni no zaales naaca aaraa prieciigi un apmierinaati. :)
Vairaak shaadu kino Latvijaa!

pirms 12 gadiem, 2008.11.20 14:37

...

Manai 12gadniecei un viņas draudzenēm arī patika.Es arī domāju ka filma ir vairāk paredzēta skolas vecuma bērniem.Un pieaugušajiem ,jo ir par ko aizdomāties

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 11:58

Lietotāju raksti