Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdībai jāaptur dienesta transporta izmantošana

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) satraukta par pacientu plānveida uzņemšanas pārtraukšanu P.Stradiņa slimnīcas Kardioloģijas centrā, kā rezultātā jauir mirušī vairāki cilvēki.

 

Ir pārtraukta arī citu medicīnisko iestāžu planveida pakalpojumu sniegšana. Rezultātā cilvēkiem, t.sk. strādajošiem iekslietu sistemā darbiniekiem, ir liegtas tiesības veikt profilaktiskās izmeklēšanas, savlaicīgi saņemt ārstniecisko palīdzību.

 

NPA uzskata, ka valdībai un Veselības ministrijai nekavējoties jarīkojas un jāatjauno medicīnisko iestāžu plānveida darbu.

 

Masu saziņas līdzekļi regulāri norāda uz pārmērīgi dargo dienesta transporta izmantošanu. Dienesta transports tiek izmantots personīgām vajadzībam, braukšanai no majām uz darbu un otrādi, izklaidēs, kā arī tad, kad var aiziet kājām vai aizbraukt ar sabiedrisko transportu.

 

2008.gada dienesta transporta izmantošana personīgām vajadzībam no valsts budžeta prasīja 48. milj. Ls - 50 milj. Ls lielus zaudējumus. Savukārt dienesta transporta nelietderīgā izmantošana valsts budžetam ik gadu nes 400. milj. Ls - 450 milj. Ls lielus zaudējumus.

 

NPA aicina Valdību būtiski samazināt vai pat apturēt dienesta tarnsporta izmantošanu, izņemot operatīvo transportu un to, kas nodrošina iedzīvotāju un valsts pakalpojumus.

 

Aizliegt jebkuru dienesta transporta izmantošanu personīgām vajadzībām, bet lai kontrole tiktu efektīgi nodrošināta, visam valsts un pašvaldību iestāžu dienesta transportam aiz vējstikla jāievieto uzlīme ar norādi uz valsts vai pašvaldības transporta piederību.

 

 

Šāda prakse pastāv daudzās demokrātiskās valstīs un ļauj strauji samazināt dienesta transporta nelikumīgu izmantošanu, ietaupot simtiem miljonu latu. Arī Izraeles parlamenta vadītajs Dans Landau pirms neilga laika noteica visiem deputatiem, kas izmanto dienesta auto, ievietot aiz vējstikla uzlīmi.

 

Rezultātā ietaupītos līdzekļus janovirza planveida medicīnisko pakalpojumu sniegšanai.

Lietotāju raksti