Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā labiekārto zaru savākšanas laukumu

Turpmāk pērnos zarus un koku atgriezumus Valkas iedzīvotāji varēs nodot jaunizveidotajā laukumā, tādējādi arī saudzējot vidi.

 

5. jūnijā Valkā, Ķieģeļu ielā 2 (vecā Ķieģeļcepļa tuvumā; to var viegli pamanīt pēc tur saglabājušos torņa) tiks atklāts pērno zaru un koku atgriezumu uzkrāšanas laukums. Visu savākto vēlāk pārstrādās šķeldā, lai izmantotu kurināšanā.

 

Zaru un koku atgriezumu dedzināšanu pilsētas teritorijā aizliedz saistošie noteikumi. Taču koku atgriezumu svilināšana arī var kaitēt cilvēka veselībai: noturīgie organiskie piesārņotāji ir vienas no bīstamākajām piesārņojošajām vielām, kas cilvēku rīcības dēļ nonāk vidē. Tie arī rodas kā blakusprodukti dedzināšanas procesos.

 

Laukumā varēs nodot dažāda veida zarus. Der arī nevērtīgā koksne - dēļi, mēbele, bet nedrīkstētu būt metāla piemaisījums. Ja ir liels nododamais daudzums, zari tiks savākti bez maksas, mazu daudzumu - vienojoties, lai segtu transporta izmaksas. Zarus var nogādāt arī ar privāto automašīnu, iepriekš to saskaņojot ar firmu, kas apsaimniekos koku atgriezumu uzkrāšanas teritoriju (SIA „VDA un partneri").

 

Laukums labiekārtots apakšprojekta „Sakopta vide - labas dzīves priekšnosacījums" ietvaros. Apakšprojektu līdzfinansē Kopienu iniciatīvu fonds projekta „Mēs Valkai - Valka mums" ietvaros. Tā mērķis ir, sadarbojoties nevalstiskajai organizācijai, pašvaldībai un uzņēmējam, risināt kādu vietējai sabiedrībai svarīgu problēmu.

Lietotāju raksti