Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts reģionālās attīstības aģentūra aicina iesniegt projektu iesniegumus ienākuma nodokļa atvieglojumu saņemšanai

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) aicina uzņēmuma ienākuma nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājus iesniegt projektu iesniegumus nodokļa atvieglojuma saņemšanai.

  Projektus var iesniegt saskaņā ar Reģionālās attīstības likumu noteiktā īpaši atbalstāmajā teritorijā reģistrēti un darbojošies uzņēmumi. Nodokļu atlaide samazina uzņēmuma ar nodokli apliekamo ieņēmumu un nodokļa summu. Lai to saņemtu ir jāsagatavo un jāiesniedz VRAA projekta iesniegums, kurā ir jāiekļauj tikai tie pamatlīdzekļi, kuri ir iegādāti sākot ar 2009.gada 1.janvāri, un kurus paredzēts iegādāties īpaši atbalstāmās teritorijas statusa laikā – līdz 2009.gada 31. decembrim.

 

Projektu iesniegumi jāiesniedz VRAA līdz 2009.gada 20.oktobrim, nosūtot pa pastu ierakstītā vēstulē uz adresi - Elizabetes ielā 19, Rīgā, LV-1010, iesniedzot personīgi VRAA Projektu atbalsta departamentā (4.stāvā) vai elektroniska dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.

 

Projektu iesniegumu pieņemšana un izskatīšana notiek saskaņā ar 2004.gada 3.februāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.65 “Lēmuma pieņemšanas kārtība par ienākuma nodokļa maksātāja saimnieciskās darbības attīstības projekta atbilstību īpaši atbalstāmās teritorijas attīstības programmai”.

 

Projekta iesnieguma sagatavošanai nepieciešamie dokumenti un papildinformācija ir pieejami VRAA mājas lapas www.vraa.gov.lv sadaļā „Ienākuma nodokļa atvieglojumi”.

 

Papildu informācijai:

Nodokļu atlaides aprēķina pēc likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” noteiktās kārtības - pamatlīdzekļa iegādes vērtību vai izveidošanas vērtību pirms attiecīgās pamatlīdzekļu kategorijas taksācijas perioda kopējās nolietojuma summas aprēķināšanas palielina, reizinot to ar šādiem koeficientiem:

  • Pirmās kategorijas pamatlīdzekļiem (ēkas, būves, ilggadīgie stādījumi) - 1,5;

  • Otrās kategorijas pamatlīdzekļiem (dzelzceļa ritošais sastāvs un tehnoloģiskās iekārtas, jūras un upju flotes transportlīdzekļi, flotes un ostu tehnoloģiskās iekārtas, enerģētiskās iekārtas) – 1,3;

  • Trešās kategorijas pamatlīdzekļiem (skaitļošanas iekārtas un to aprīkojums, tai skaitā drukas ierīces, informāciju sistēmas, datoru programmprodukti un datu uzkrāšanas iekārtas, sakaru līdzekļi, kopētāji un to aprīkojums) – 1,8;

  • Ceturtās kategorijas pamatlīdzekļiem (pārējie pamatlīdzekļi) – 2.

Lietotāju raksti