Vērtības. 3

Imants Ziedonis, iespējams, ir labākais, kas ar mums ir noticis. Ir vērts būt lepniem, ka dzīvojam vienā laikā un telpā. Imants Ziedonis, iespējams, ir labākais, kas ar mums ir noticis. Ir vērts būt lepniem, ka dzīvojam vienā laikā un...

Atkāpei, atceroties skolas gadus, kad bija jākaļ galvā obligātais Ziedonis, nepatika. Nezinu īsti kādēļ, vai tāpēc, ka "obligāti' un klasisks pret, vai dēļ tā, ka nebija trulas četrrindes ar atskaņām un grūti iekalās.

Tagad pilni mediji par oligarhu izvēlēto prezidentu, bet tas taču ir TIKAI prezidents,  Ziedonis tajā brīdī raksta: "cik ziedu tad atrod savu paticēju vasaras naktī zaļumballē? Un cik ziedu noziedēs šovasar nenogrieztu, nepaņemtu, lai uzziedētu no jauna". Tad tiek aunu bari aicināti uz AB dambja, protestējot pret ... es pat īsti nesapratu, pret ko, vienlaicīgi piesārņojot likteņupi, bet epifāniju meistars tajā laikā : "Pagaidi, pacieties! Un, kad tu cieties, tad apstājas laiks un kļūst - gaidīšana. Katrs laika mirklis kļūst laisks, inerts tūļa."

Iespējams,ka kāds domās, Intars no karstuma ir apreibis un psihodēliskais murgs nevietā, taču apstājamies un rāmi padomājam. Vienkārši padomājam, kas ir galvenās vērtības. Sētniece, kuru pasveicināt no rītiem.  Mammai pazvanīt. Apskaut draugu, kurš pārpratuma dēļ ir apvainots. Sūds ar politiku, ekonomiku un protesta akcijām, noplūc smilgu un noglāsti sētas kaķi. Ar mums jau viss būs labi, ja atgriezīsimies pie būtiskā.

Komentāri 3

talavietis

... un mazākais ar ko varam sākt- pamostoties no rīta, uzsmaidīt pats sev un novēlēt izdevušos dienu...

pirms 9 gadiem, 2011.06.11 16:34

nazis

Vērtības, vērtības...
Par vērtībām pašlaik ir moderni runāt. to vien dzirdam un varam izlasīt - patiesas vērtības, citas vērtības un tamlīdzīgi, pat necenšoties konkretizēt, kādas tad īsti. Kaut kas, nezin kas, bet noteikti ne mantiskie labumi vai nauda. Ne jau tikai smilgas plūksim un kaķus glaudīsim, arī to var darīt katru dienu, bet ne taču ilgāk par dažām minūtēm.
Daugavmalā protestējot pret oligarhiem, arī piesauca vērtības. Patiesībā cilvēki izgāza savu žulti par neizdevušos dzīvi, par nepiepildītiem sapņiem, pret kādu nedefinētu parādību - oligarhiju -, kas it kā viņiem kaut kādā mērā traucē justies komfortabli. Patiešām traucē! Tie bija viņu sapņi par bagātību, par turību, par nopelnāmās naudas daudzumu, kurus tā saucamie oligarhi piepildījuši. Patiesībā visi grib būt bagāti, visiem vajag naudu, lai dzīvotu (izdzīvotu), tai pašā laikā naudu nicina, nopeļ, apgalvo pretējo noliedzot sevi un savu pārliecību. Patiesībā Daugavmalas protests bija vistiešākā skaudības demonstrācija.
Citas vērtības, patiesas vērtības ir cilvēku cilvēciskas attiecības - mīlestība, tolerance. Mīli sevi pašu kā savu tuvāko (varbūt otrādi), tāpat arī visus citus līdzcilvēkus. Pieņem citus ar visiem viņu trūkumiem, atzīsti par labiem, tādus kādi viņi ir un necenties pārtaisīt pēc sava ģīmja un līdzības. Un pats galvenais - nemelo sev!

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 14:14

Vertslieta

Man patiik Intara doma par medijiem kas ir pilni ka Madrides vai Londonas metro!
Ja paceljam galvu nedaudz augstaak par koshumkruumu galotneem,tad paveras burviigs skats debesiis....
Ja nav nekur jaasteidzas tad var drusku pakaveeties un papetit makonju biezumu.
Ludzu neaizraujaties jo ja gadijuma stavat pa kajaam kaadai seetniecei un brinoties par makoni nedaudz izskataties apgarots, juss noturees par toksikomaanu un iekraus pa muguru ar slotas kaatu.
Luuk pie ka noved sapnjoshana
Slava Ziedonim!

pirms 9 gadiem, 2011.06.14 14:55

Lietotāju raksti