Vēstule draugam! 8

Atceries, draugs, kādas gaišas sejas bija apkārt, kad mēs ieguvām neatkarību.Atceries, draugs, kādas gaišas sejas bija apkārt, kad mēs ieguvām neatkarību.Vai tu, mans draugs Janka, atceries par ko mēs abi sapņojām divdesmit gadus atpakaļ stāvot uz barikādēm?
Vai atceries, kā toreiz iedūrās sirdī, kad pa TV paziņoja par ārkārtas situāciju valstī. 
Atceries, draugs, kādas gaišas sejas bija apkārt, kad mēs ieguvām neatkarību.
Atceries visu to, stāvot šodien veikalā un skaitot pēdējos santīmus – vai pietiks maizei? Atceries, kā mūs visus apmānīja pie varas tikušie zaglīgie mantrauši . Atceries, kā man neiedeva pilsonību mūsu abu Dzimtenē, Latvijā, apsolot tev laimīgo latviešu nākotni.
Atbildi, mans draugs, tagad – kur ir mūsu brīvība, mūsu Latvijas neatkarība? Kur fabrikas un rūpnīcas, kur tavi bērni un mazbērni? Atbildi man, kāpēc bezpajumtnieku patversmē dzīvo Remantadīna izgudrotājs, mūsu tautietis Jānis Polis?
Paveries apkārt. Vai tu redzi? Tur, atkritumu konteinerī rokas bomzis, bijušais skolotājs, kurš darbu pazaudējis tikai tāpēc, ka nenolika latviešu valodas eksāmenu uz kādu tur kategoriju. Paskaties. Pārejā žēlastības dāvanas prasa Mirdza, tava bijusī kaimiņiene. Viņai tas nav līdzējis, ka man neiedeva pilsonību.
Un kā tev, mans draugs, dzīvojās? Tu esi pensijā, bet vai ar to pensiju pietiek dzīvei, normālai dzīvei, ne jau tai, kādu šobrīd dzīvo ļoti daudzi pensionāri? Divus gadus atpakaļ tev atņēma daļu pensijas, tiesa, to atgrieza atpakaļ, bet visu šo laiku daudziem pietrūka maizes kumosa, ko likt galdā. Bet tagad – gatavojas noņemt atkal un vairs neatdot. Viņi, šie pie varas esošie mantrauši izdomās, kā atņemt, likumīgi atņemt, tavu godīgi nopelnīto pensiju.
Skatos, tev tas viss patīk. Patīk, ka atņem pensijas. Patīk, ka nav darba, tātad arī nav naudas. Patīk, ka Mirdza un Marija ubago pārejās. Patīk, kad .. palielina sev algas, bet tavam dēlam liek ciešāk pievilkt jostu, jo krīze taču sētā. Patīk, ka ierēdņu kliķe zog un reti kad nonāk cietumā uz nārām. Neticu, ka patīk. Tu taču biji normāls vecis, nevis sadomazohists.
Saki man, draugs, vai gaļa kādreiz parādīsies, ja šie taukainie kaķi aizliegs maniem bērniem un mazbērniem, kā arī man, runāt krievu valodā?
Divdesmit gadus atpakaļ tu aicināji mani palīdzēt tev nomest netaisnības jūgu, es atnācu un atbalstīju. Šodien es lūdzu tevi – atbalsti arī mani.
Es tā vairs nevaru tālāk dzīvot un arī negribu. Es nevēlos klausīties šos solījumus. Es nevēlos klausīties par konsolidāciju, kuras rezultātā tiek konsolidēti mūsu ienākumi, bet ne savi izdevumi. Es to vairs nevēlos paciest. 
Šodien es gribu izmantot savas tiesības uz referendumu un lūdzu tevi – aizej un paraksties par referendumu par otro valsts valodu, par krievu valodu. Tas ir mans pirmais solis ceļā uz brīvības iegūšanu no tiem, kas iesēdušies siltos kabinetos un aptaukojas uz mūsu ar tevi rēķina. Ja tu patiešām esi demokrāts un brīvību mīlošs cilvēks, atnāc un paraksties par mūsu un Jūsu brīvību.

Komentāri 8

Janka

Vai tāpēc, ka tu iegūsi kāroto pilsonību, ko tu vari iegūt arī tagad bez īpašām pūlēm, mēs visi pēkšņi sāksim dzīvot labāk? Vai tad, kad mēs runāsim krieviski, patiešām kļūsim brīvāki.
Ak, Serjoža, ja viss būtu tik vienkārši atrisināms - vienam iedot pilsonību, otram ļaut mātes valodā valdību zākāt, tad gan dzīve būtu vienkārša. Tu taču pats neesi nekāds muļķis. Nu aizej uz imigrācijas dienestu un uzraksti iesniegumu, tu taču proti latviski, tu taču Latvijas vēsturi zini labāk par daudziem latviešiem, Satversmi no galvas proti, un himnu jau tev neliks dziedāt, tikai vārdus. Tad pats arī varēsi iet un parakstīties, balsot, vēlēt ... , varbūt arī strādāt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 10:28

Serjoža

Nosauc kaut vienu argumentu, kāpēc krievu valoda nevarētu būt kā otrā valsts valoda?

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 10:46

nazis, arī Janka

Latvija ir LATVIEŠU valsts. Tas var nepatikt. To var nepieņemt. Tomēr tā ir taisnība.

Krievu valoda kā otra valsts valoda, iznīcinās latviešu valodu un kopā ar to arī latviešu kultūru. Jā, latviešu valodas pozīcijas ir tik vājas, to var iznīcināt dažu desmitu gadu laikā. Tomēr tā ir unikāla un tāpēc aizsargājama.
Krievi, krievu tiesības runāt savā valodā neviens neapstrīd. Taču krieviem labpatīk pie krieviem pieskaitīt visus, kas nav latvieši - baltkrievus, ukraiņus, pat gruzīnus, veidojot it kā plaši pārstāvētu krievu diasporu Latvijā. Pēc manām domām krievu (īstu krievu, kas nes sev līdz arī krievu saknes un kultūru) ir labi ja 20 %. To pašu var teikt arī par Krieviju, kur dzīvo vairāk par 100 dažādām tautībām. Tikai neliela daļa no plašās Krievzemes ir apdzīvota ar krieviem - pārējā teritorijā pamatiedzīvotāji ir citas tautības.
Šī ir problēma, kuru krievi nevēlas atzīt. Krievi, kas dzīvo Latvijā nemaz nav krievi.

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 11:54

Serjoža

Konkrētus argumentus es vēl aizvien neredzu. Sen jau laiks Latvijā veidot vienotu sabiedrību, un sāksim srtādāt valsts labā!

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 10:50

nazis

atkārtošos: Latvija ir LATVIEŠU valsts.

Vai tas būtu pieļaujami, ja Latvijā diskriminētu latviešus. Divvalodība to arī nozīmē.
Tiklīdz Latvijā krievu valoda būs "otrā" valoda, visiem latviešiem tā būs jāpārvalda obligāti, jo to paredz likums. Tikmēr krievi vienkārši, tāpat kā līdz šim, varēs neņemt galvā , ka viņiem būtu tik pat labi jāprot latviešu valoda. Nu nevajag laist muļķi. Mēs nedzīvojam Šveicē, kur ir 4 valsts valodas un visi iedzīvotāji tās arī prot.
Ja Latvijā būs otra valoda, tad tā visdrīzāk būs angļu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 15:26

demokrāts

esmu demokrāts, bet netaisos iet parakstīties un iesaku arī citiem neiet.

pirms 9 gadiem, 2011.03.19 20:40

...

mazi? un ja šo pašu jautājumu uzdos par angļu valodu - nobalsot par to, kā par otro valsts valodu - tad gan tu piekritīsi?
es ar esmu pret krievu un jebkādu citu valodu kā par otru valsts valodu!!! bet - parakstīties var. manuprāt, interesanti būs, kad būtu, ja būtu, referendums - tas parādītu krievvalodīgajiem, cik tad daudz patiesībā ir tādu, kas krievu valodu grib par otru valsts valodu. pieļauju, ka arī viņiem - krievvalodīgajiem - tas būs pārsteigums... nedomāju, ka nolems par otru valsts valodu!

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 11:56

Marta to Serjoža

Ļoti vienkārši.Latvijai ir tikia šīs mazais zemes gabals un vienīgā vieta,kurā var runāt savā dzimtā valodā.Ļoti vienkārši.Kurš tev liedz lietot savu valodu? Esi te dzimis, audzis ,atkrīt problēma,mācīties valodu.nokārto eksāmenu un būsi pilnvērtīgs pilsonis.Neesi šeit dzimis,bet gribi Latviju par savu Dzimteni pieņemt,lūdzu cieni tās valsts valodu un mācies.Kāpēc man piedzimušai Latvijā ,būtu jāmācās uzspiesta valoda(ja krievu būtu otrā val.)
Bez naida,tas ir pilnīgi loģiski un iespējams(tam jau csen bija jābūt) Tikai tas,kurš neciena laviešu valodu,bet grib te uzturēties,nav Latvijas pilsonis! Kāpēc liela daļa krievu ir pilsoņi?

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 14:37

Lietotāju raksti