VIDZEMES PARTIJAS VALDES PAZIŅOJUMS 17

CIETĪS IEDZĪVOTĀJI! CIETĪS IEDZĪVOTĀJI!

Pašvaldību rocība un rīcībspēja vistiešākajā veidā ietekmē katra Latvijas iedzīvotāja dzīvi. Bērnudārzi , skolas , komunālie pakalpojumi, ielas, ceļi, daļēji medicīniskā palīdzība, vietējā kultūras un sporta dzīve, sociālā palīdzība- tas viss un daudz kas cits ir pašvaldību pārziņā.

Diemžēl pēdējo gadu valdošo koalīciju politika ir bijusi smagāko budžeta konsolidācijas daļu uzkraut tieši pašvaldību pleciem (līdz ar to pasliktinot iedzīvotāju situāciju )- kopš 2008.gada valsts budžets ir samazināts par 7,6 % ,bet pašvaldību budžeti par 26,3% ! To jo īpaši smagi izjūt reģionu pašvaldības, kuru budžeti arī izaugsmes gados nebija lieli, bet pašlaik ir grūti pildīt viselementārākās funkcijas.

Tāpēc tālāka pašvaldību budžetu samazināšana ir nepieļaujama!

Tā kā valsts plāno samazināt savu līdzdalību sociālajā palīdzībā, bet palīdzības pieprasītāju skaits turpina augt ,jo patiesais bezdarba(īpaši ilgstošā) līmenis reģionos aizvien ir katastrofāls un valsts politikas dēļ aug komunālo pakalpojumu izmaksas- pašvaldību budžeti būtu nevis jāsamazina, bet gan jāpalielina.

Tāpēc Vidzemes partija pilnībā atbalsta Latvijas Pašvaldību Savienības prasību pašvaldību rīcībā nodot nevis 82 ,bet gan 84 % no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem.

Tā pat nav pieļaujama pašvaldību aizņemšanās limita samazināšana, jo tas nozīmēs jebkādas attīstības neiespējamību reģionos. Tas, ka valdošajai koalīcijai ir ļoti maza pārstāvniecība pašvaldību vadībā nenozīmē, ka ir pieļaujama pašvaldību diskriminācija un sava veida politiskā izrēķināšanās ,jo gala rezultātā galvenie cietēji būs nevis politiskie oponenti, bet gan pašvaldībās dzīvojošie iedzīvotāji ,kas savukārt veicinās viņu tālāku dzīves līmeņa pazemināšanos un palielinās emigrācijas plūsmu. Tas nav pieļaujami un attaisnojami!

VIDZEMES PARTIJAS VALDE

Komentāri 17

ko

Ko dod mutisks atbalsts, ja neseko rīcība? Varbūt vairāk jāskatās līdzi, kur paliek sociālā budžeta līdzekļi, kurus saņem nelegāli nodarbinātie?

pirms 9 gadiem, 2011.11.06 18:17

arvils

vārdi ... vārdi... neganti un dusmīgi...bet ko tas maina? varbūt vajag sākt ar sevi un nomaksāt visus nodokļus nevis pieņemt par pašsaprotamu apšmaukt valsti.....

pirms 9 gadiem, 2011.11.06 19:03

XXX

Protams, slīcējs glābjas pie salmiņa. Es ceru, ka ar laiku tiks publicēti fakti par to uz kā rēķina Dombrovskis "izveda valsti no krīzes". Vislielākās problēmas sāksies ziemā, jo siltumu gribēs visi - arī tie, kam naudas nav. No pagājušās ziemas par apkuri ir sakrājušies milzīgi parādi, bet cilvēkiem naudas nav. Liela daļa mājsaimniecību pārtiek tikai no pašvaldību pabalstiem. Ņemot to visu vērā, situācija solās būt skarba..
Šodien lasīju interesantu statistiku par pašvaldību budžetiem.... Rīga, kuru vada Ušakovs, kuru tauta tiik ļoti vēlējās redzēt valdībā, dzīvo ar milzīgu budžeta deficītu. Budžeta deficīts ir tikpat liels kā visas valsts budžeta deficīts. Šavukārt pārējām pašvaldībām ir uzkrājumi - Ventspilij pat 3mlj. latu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.06 21:04

saule

Kāpēc izbijušais deputāts tagad bārsta gudrus padomus un vaimanā. Bija pašam dota iespēja saeimā aktīvi cīnities par pašvaldību lietām, bet neko jēdzīgu neizdarīja ,tikai tukša vāvuļošana, bet darbi neseko un arī nesekos.

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 00:49

precīzāk

Vents ir ne tikai bijušais deputāts,bet arī pašvaldības vadītājs un zina,ko runā.

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 11:31

Urmass

nav būtiski kas ir vai nav Vents, bet gan tas, ka viņš ir pateicis to, ko vajadzēja pateikt.

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 14:23

Kāda jēga pateikt to, ko ikviens tāpat zina un domā? Laikam nepieciešams pazīmēties?

pirms 9 gadiem, 2011.11.07 21:17

sviesc

Nu ja, drīz jau pašvaldību vēlēšanas, jāsāk jau tas baltais zirgs piebarot un uzpucēt:))

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 11:30

sviescam

sviesc 09.11.2011. 11:30:39
Nu ja, drīz jau pašvaldību vēlēšanas, jāsāk jau tas baltais zirgs piebarot un uzpucēt:))
---------------
Paldies,ka atgādināji.Pucēsim kopā,vai ne?

pirms 9 gadiem, 2011.11.09 23:24

nazis

Ja ir partija, tad loģiski, ir jādara tautai zināms arī šīs partijas viedoklis par visiem jautājumiem, kaut arī partijai nekādas politiskas ietekmes nav. To varētu saukt par pāragru priekšvēlēšanu aģitāciju, bet manuprāt tā ir tikai normāla prakse. Var būt šis formāts nav pati veiksmīgākā izvēle, bet arī labi. Latvijā ir milzum daudz politisku partiju, kas parādās tikai pirms vēlēšanām, pēc tam nolien pagrīdē un klusē. Par šiem jautājumiem vajadzēja brēku celt sociāldemokrātiem, jo vairāk atbilst viņu lauciņam. Kur viņi ir?
Ja jau Vents pacēla šo jautājumu, tad arī vajadzēja izklāstīt partijas viedokli, ko šajā situācijā darīt, darīt citādi, lai būtu labāk. Problēma no runāšanas un cilāšanas nepazudīs. Konstruktīvus alternatīvus priekšlikumus es nespēju saskatīt.

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 09:29

;;;

Daži novadā gaida Ventu atpakaļ, jo gaisotne ir smacīga.

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 12:07

es

Gaida gan! Kā politiķis "tur augšā" Vents diezkāds glaunais nebija,bet kad strādāja Valkā-pozitīva nemaz nebija tik maz. Vismaz nebija tāds pensionāru klubiņš un īstens pīļu dīķis kā pašlaik. Skumji.

pirms 9 gadiem, 2011.11.10 15:32

Pasaku teicējs

Vents nav pamanījis , ka viņa Tautas partijas veidotais ekonomiskais burbulis ir ar smagu blīkšķi pārplīsis. Tieši Tautas partijas vadītais un pārspīlēti uzpūstais ekonomiskais kurss ir radījis visas šīs problēmas. Un tieši Tautas partija ir tieši atbildīga par to , kas ir noticis ar Latvijas ekonomiku. Prātīgākais , ko varētu šajā gadījumā darīt būtu vienkārši paklusēt. Acīmredzot tā domāšana ir tā pa šiem gadiem samaitāta, ka nekaunība jau ir pāri visam un atkal vālējam uz jaunām vēlēšanām neatzīstot savas iepriekšējās kļūdas un pat mēģinot tās uzgrūst citiem. Un ir atkal lētticīgie , kas uz šito ēsmu ķerās. Un kamēr būs aitas tikmēr būs cirpēji !

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 08:25

Mare

Mani nepamet izjūta ka SVIESC ir kāds mums ikdienā blakus strādājošs kāda pagasta iedzīvotājs vai pat neizdevies, bļaustīgs deputāts. Visu vņš vienmēr zina. Tuvas attiecības ar kādu sabiedrisko speciālisti, jo neaizmirst to paslavēt. Citādi jau šķiet, ka retais šo lapeli lasa.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 08:26

sviesc

to Marei
Redzi, pati jau arī šo "lapeli" lasi, bet tā jau ir Tava problēma, ka iekšā Tev rūgst tas pods un nepatika pret visu un vienmēr.
Jā, mēs esam abi pazīstami, zinu, kas esi un 'dažas dienas atpakaļ tiekoties, uzsmaidījām viens otram, bet man jau patīk noskatīties, cik cilvēks ir divkosīgs - satiekoties smaida, saka labus vārdus, bet te- izgāž savu žulti:))

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 13:37

no laukiem

Nu cepuri nost SVIESTS.Tagad Mare nedēļu nevarēs naktī gulēt, knosoties un domājot ar ko tikusies,kam uzsmaidījusi,protams gan tikai tādā gadījumā, ja uzrausies uz sviesta viegli melīgo provokāciju.

pirms 9 gadiem, 2011.11.12 18:38

Armands

Kungi! tikai mieru! Par visu ir padomats. Mes ar Andri ieprieksejos gados esam attistijusi razosanu un eksportu. Kaa ari neesam aizmirsusi savus tautiesus. Zel, bet nacas visu pardot arzemniekiem, jo situacija bija tada. Tagad mums bus gruti, jo cietisim visi, iznemot mes ar Andri. Bet comi, piezvaniet tak man!
P.s. Labie comi, uzrakstie par mani labus vardus un pasakiet, ka es bija tas labais un stradaju tautiesu laba!

pirms 9 gadiem, 2011.11.23 14:05

Lietotāju raksti