Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienoti Zaļākai Rītdienai” aicina pievienoties domubiedriem, kas rūpējas par vidi

Projekts „Vienoti Zaļākai Rītdienai" aicina visus, kuriem rūp rītdiena, sekot informācijai, piedalīties diskusijā un savā ikdienā ieviest saudzējošu attieksmi pret apkārtējo vidi, ņemot vērā viegli īstenojamus, bet mūsu apkārtējai videi ļoti svarīgus ieteikumus. Sekot informācijai ir iespējams arī mikroblogošanas portālā „twitter.com"

 

Iniciatīvas „Vienoti Zaļākai Rītdienai" ietvaros sociālajos tīklos „draugiem.lv" un „facebook.lv" katru nedēļu tiek aktualizēts viens no pieciem svarīgākajiem vides uzlabošanas kritērijiem - tiek sniegti praktiski padomi, kā savā ikdienas dzīvē un paradumos ieviest izmaiņas, kas padarītu Latviju zaļāku!

 

Latvijas iedzīvotāju balsojumā par svarīgākajiem ir nosaukti šādi vides uzlabošanas kritēriji:

atkritumu šķirošana;

videi draudzīgas sadzīves ķīmijas lietošana;

atkritumu daudzuma samazināšana;

racionāla elektroenerģijas izmantošana;

siltumenerģijas patēriņa samazināšana.

Taču vides eksperti atzīst, ka uzmanība jāvērš arī uz kritērijiem:

ūdens taupīšana;

papīra efektīva izmantošana;

degvielas patēriņa samazināšana;

automašīnu radīto izmešu daudzuma samazināšana;

videi draudzīgas pārtikas lietošana.

Ar visiem ieteikumiem var iepazīties projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai" mājas lapā www.zalakairitdienai.lv

 

Savukārt mikroblogošanas vietnēs „twitter.com" un „sekoman.lv" sekotāji katru dienu var saņemt informāciju par aktuālāko kritēriju ievērošanu un savu pienesumu vides saudzēšanai.

 

 

Ilgtermiņa iniciatīva „Vienoti Zaļākai Rītdienai" uzsākta, iedvesmojoties no Jēlas Universitātes izstrādātā un starptautiski atzītā EPI indeksa („Environmental Performance Index") rezultātiem. 2008. gadā Latvija ierindota 8. vietā starp pasaules zaļākajām valstīm, no 7. vietas atpaliekot tikai par procenta desmitdaļu! Kopīgiem spēkiem Latvijas iedzīvotāji jau šī gada laikā spēj sniegt nozīmīgu ieguldījumu vides kvalitātes uzlabošanā, lai nākamā gada reitingā Latvija ieņemtu jau 7. vietu. Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju līdzdarboties, lai mēs kopīgi sasniegtu 1. vietu un varētu Latviju pamatoti saukt par zaļāko valsti pasaulē!

 

 

Projekts „Vienoti Zaļākai Rītdienai" uzsākts pēc AS „Latvenergo" iniciatīvas; par projekta atbalstītājiem jau kļuvuši „Arēna Rīga", „Bizbizmare.lv", „Dabas taka", „Draugiem.lv", „EuroAWK", „Gorod.lv", „JCDecaux Latvija", „Kultūras informācijas sistēmas" - „Trešais tēva dēls", „Latvijas Radio 1", „Liesma", „NovoNews.lv", „Pilseta24.lv", „Reitingi.lv", „Star FM" „TVNet.lv", „Vides Vēstis", „Ziemellatvija.lv". Pievienoties atbalstītāju lokam ir aicināts jebkurš cilvēks vai uzņēmums, kuram rūp zaļāka Latvija! Rakstiet mums: [email protected] 

Lietotāju raksti