Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zīmola “ZĪLE” radītāja neraizējas

Meklējot internetā informāciju par uzņēmējdarbību Apes novadā, ieraudzīju  interesantu faktu, – Apē dzīvo un strādā latviešu upcycling  zīmola “ZĪLE” dizainere Aiva Zīle.

“Upcycling” nozīmē otrreizējo izmantošanu. Aiva Zīle no jau esošiem apģērbiem (džinsu biksēm, uzvalku biksēm un vīriešu krekliem) rada oriģinālas apģērbu līnijas zaļi domājošiem cilvēkiem – šuj  mēteļus, jakas, kleitas, svārkus un citas lietas. Katrs apģērba gabals ir tikai vienā eksemplārā.

Galvaspilsētā atver konceptveikalu

Šogad  Rīgā tika atklāts pirmais zīmola “ZĪLE” konceptveikals, kas atrodas Avotu ielā 25. Tajā tiek piedāvāti apģērbi gan no Aivas Zīles jaunākās kolekcijas, gan arī iepriekšējo sezonu izlase.  

“Viss sākās pirms kādiem pieciem gadiem. Man bija sakrājusies kaudze vecu džinsu, kurus bija žēl izmest. Man vienmēr labāk paticis pāršūt apģērbu, nekā šūt no jauna, un no šiem džinsiem sašuvu mēteļus. Tā tas pamazām aizgāja, novedot mani pie zaļākas domāšanas,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Aiva Zīle, sava uzņēmuma SIA “ZĪLE – ZĪLE” valdes locekle.

Izejmateriālu saviem apģērbiem viņa lielākoties saņem no labdarības veikala “Otrā elpa”, vienu daļu pēc savu skapju iztīrīšanas atnes  radi, draugi un paziņas.

“Es negribu šūt to, kas visiem patīk. Gribu, lai visiem patīk tas, ko es šuju, un pie tā pieturos.  Ja sakrīt viss – pircējam patīk krāsa un fasons un der izmērs –, tad viņš manu šūto apģērbu nopērk, ja ne – gaida nākamo kolekciju,” stāsta zīmola “ZĪLE” radītāja.

Aivas Zīles šūto apģērbu izvēlas pirkt gan Apē, gan Rīgā, gan arī ārzemēs, jo Aiva ar savu kolekciju brauc uz dizaina tirgiem Dānijā, Beļģijā, Igaunijā un citur, piedāvā arī interneta veikalā. Mārketingā Aivai palīdz viņas meita Agnese, kura dzīvo Norvēģijā,  tur upcycling kā virziens ir  maz sastopams un šāds apģērbs ir ļoti dārgs. 

“Latvijā cilvēkiem joprojām šķiet, ka apģērbam, kurš radīts no otrreizējās pārstrādes audumiem, būtu jāmaksā lētāk nekā jaunam apģērbam, bet nekur pasaulē tas tā nav. Tā nav masveida ražošana, bet darbs pie katra modeļa atsevišķi. Patīkami, ka Latvijā sāku just  cilvēku attieksmes maiņu. Kad sāku radīt savu zīmolu, uz mani cilvēki skatījās ar smaidu. Tagad pircēji jau novērtē  dizainu,  daudzi pievērš uzmanību šādam apģērbam tieši tāpēc, ka tā ir zaļā ideja,” skaidro Aiva Zīle.
 
Mūri pa vidu necels

Aiva dzīvo Apē, bet Apes novads gaidāmās novadu reformas kartē ir iezīmēts kopā ar Smiltenes un Raunas novadiem ar centru Smiltenē.

Uzņēmēju tas neuztrauc, gluži otrādi, viņa cer, ka, esot Smiltenes novadā, Apei būs iespēja apgūt lielākus projektus, kas tagad nav iespējams iedzīvotāju mazā skaita dēļ, piemēram, Apē varētu izbūvēt centralizēto kanalizācijas sistēmu un pieslēgt tai dzīvojamās mājas.

“Ir jau jauki, ka domes ēka ir tikai  kādus 500 metrus no manas mājas, taču visas lietas, kas man vajadzīgas, es izdaru internetā. Ape agrāk bija Alūksnes rajonā, un mums ir vēsturiskā  saikne ar Alūksni, bet tā jau nekur nepazudīs, neviens mums mūri pa vidu neuzcels,” teic Aiva Zīle. 

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Ar informāciju pret dezinformāciju