Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

16. augustā Donoru dienas Valkā

Valkā. Ceturtdien, 16. augustā, no pulksten 10 līdz 13 Valkas pilsētas kultūras namā Valsts asinsdonoru centrs rīko donoru dienu. 

Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokumenti – pase vai ID karte. Pie reģistrācijas asins nodošanai būs nepieciešams uzrādīt arī savu bankas norēķinu kontu, jo Valsts asinsdonoru centrs kopš 2015. gada ir uzsācis bezskaidras naudas norēķinus. To ietvaros kompensācija asins un asins komponentu atjaunošanai tiek ieskaitīta donora bankas kontā. 

Asinis pieņem no 18 līdz pat 65 gadus veciem donoriem. Asins ziedošanas dienā trīs līdz četras stundas pirms procedūras mediķi iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu, proti, jāizdzer vismaz četras glāzes ūdens vai sula. Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst. Turklāt vismaz divas līdz trīs stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt. Noskaidrots, ka smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15 procentiem. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti.

Asins ziedotājiem maksā ne tikai naudas kompensāciju, bet Latvijas likumdošanā noteikts, ka donoram pēc asins ziedošanas nākamajā dienā pienākas apmaksāta atpūtas diena. Pēc vienošanās ar darba devēju to var piešķirt citā laikā. To iespējams pievienot arī ikgadējam atvaļinājumam. Šo atpūtas dienu var izmantot gada laikā no asins ziedošanas dienas. Darba devējs apmaksā līdz piecām šādām dienām kalendārajā gadā, ja puses nav vienojušās vai, piemēram, darba koplīgumā noteikušas lielāku apmaksāto atpūtas dienu skaitu.  


Novados