Advokatūras dienas jau nākamnedēļ. Galvenā tēma – jautājumi par nekustamo īpašumu

No pirmdienas, 11. marta, līdz piektdienai, 15. martam, iedzīvotāji visas Latvijas teritorijā varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas. Advokatūras dienas notiks jau desmito gadu. Šogad īpaši uzmanība tiks veltīta jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, liekot uzsvaru uz kopīpašumu, bet konsultācijas varēs saņemt arī citos jautājumos.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas komunikācijas konsultante Māra Arāja informē, ka interneta vietnē www.advokatura.lv ir publiskots saraksts ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem, un aicina iedzīvotājus pieteikties jau tagad. Der zināt, ka nekustamā īpašuma iegāde ir viens no cilvēka dzīves nozīmīgākajiem dzīves notikumiem, tomēr praksē nereti nākas saskarties ar skaudriem stāstiem. Cilvēki šajā procesā tikuši vai nu apkrāpti, vai arī nezināšanas dēļ pieļāvuši būtiskas kļūdas, izvēloties īpašumu un pēc tam nevarot to pilnvērtīgi izmantot paredzētajam mērķim. Visus potenciālos riskus nekustamā īpašuma iegādes procesā apzināties ir ļoti grūti, tādēļ svarīga profesionāla palīdzība, kas var situāciju izvērtēt un pievērst uzmanību lietām, ko pats cilvēks varbūt par neiedomātos. Iepriekš rūpīgi izsverot visus apstākļus, vēlāk var izvairīties no lieku resursu – laika un naudas – tērēšanas, risinot problēmas, ko bijis iespējams novērst jau pirms nekustamā īpašuma iegādes.  

Šogad bezmaksas konsultācijas sniegs aptuveni 100 zvērinātu advokātu un viņu palīgu. Mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka bijušā Valkas rajona teritorijas iedzīvotājiem uz bezmaksas konsultācijām iespējams pieteikties pie advokātes Ingas Štrāles Smiltenē, Kalna ielā 8. Advokāte konsultācijas sniegs ceturtdien, 14. martā, no pulksten 10 līdz 13. Uz konsultāciju iepriekš vēlams pieteikties telefoniski, zvanot uz tālruņa numuru 29259631. Otra iespēja ir doties uz Valmieru pie advokātes Kristas Milbergas. Viņa konsultēs trešdien, 13. martā, un ceturtdien, 14. martā. Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 29811852. Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultāciju laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos pietiek ar telefonsarunu. Turklāt, ņemot vērā ierobežoto konsultāciju laiku, advokāti aicina iedzīvotājus pieteikties laikus. Gadījumā, ja uz pieteikto konsultāciju nav iespējams ierasties, advokāti lūdz atteikt rezervāciju, lai šo iespēju varētu izmantot kāds cits.

Novados