Aicina atsaukties iecerei veidot Valkas pilsētas pūtēju orķestri

Vakar J. Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagoģe Vivita Ose sociālajos tīklos izplatīja aicinājumu pieteikties mūziķus topošajam Valkas pilsētas pūtēju orķestrim.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar V. Osi. Viņa stāsta, ka jau piecus gadus strādā vietējā mūzikas skolā un bērniem māca flautas spēli. Kopā ar topošo mūzikas skolas pedagogu, trompetistu Matīsu Smiltiņu radusies iecere Valkā veidot pūtēju orķestri. Lai tas izdotos, nepieciešami pūtēju orķestra dalībnieki, tāpēc ieceres autori publicēja šo aicinājumu. V. Ose aicina pieteikties cilvēkus jebkurā vecumā. Gadījumā, ja pašam nav sava instrumenta, ar to nebūs problēmu – instrumenti tiks sagādāti. Īpaši gaidīti tie, kuri spēlē trompeti, trombonu, eifoniju, tubu, mežragu un sitamos instrumentus. Protams, gaidīti arī citu mūzikas instrumentu spēles pratēji. Šīs ieceres autore stāsta, ka orķestrī, visticamāk, muzicēs arī mūzikas skolas pūšamo instrumentu klases audzēkņi, kuri apgūst saksofona un flautas spēli. Ja šai idejai atsauksies pietiekams mūziķu skaits, topošā orķestra pirmais mēģinājums varētu notikt jau nākamā gada janvāra beigās vai februāra sākumā. Pieteikties iespējams, zvanot uz mobilo tālruni 25604118.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka kaimiņpilsētās – Strenčos un Smiltenē – jau ilgus gadus veiksmīgi pastāv pūtēju orķestri, kuri ne tikai muzicē, bet arī piedalās un plūc laurus dažādos konkursos. 

Novados