Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iesniegt darbus pirmajai Latvijas ainavu arhitektūras balvai 2019

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija (LAAA) uzsāk darbu pieņemšanu pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai. Darbu iesniegšana sākas 25. martā un ilgs līdz 25. maijam.


Par balvu

Šogad Latvijā pirmo reizi tiks pasniegta Latvijas Ainavu arhitektūras balva. 

Tā ir Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu labāko sniegumu skate, kas tiek veidota kā laikmetīgs, nozares daudzveidībai atvērts pasākumu kopums. Balvas virsuzdevums – veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu un neaizstājamu sastāvdaļu, kā sociāli, ekoloģiski un ekonomiski nozīmīgu cilvēku koprades produktu. 

Lai pavērtu dalības iespējas plašākam ieinteresēto lokam un aptvertu nozīmīgo pēdējo gadu Latvijā radīto ainavas pārveidošanu kopumu, kā arī atzīmēt ar to saistītus procesus un cilvēkus, izveidotas trīs nominācijas – Ārtelpa, Personības, Procesi. Katrā no nominācijām iekļautas vairākas kategorijas, kuras izveidotas saskaņā ar ārtelpas daudzveidību, ainavu arhitektūras starpdisciplināro raksturu un pilsēttelpas veidošanas kolektīvo dabu. 


Nominācijas un kategorijas

Nominācijā “Ārtelpa” aicina pieteikt objektus un projektus, publiskus un privātus, radītus kopā ar un ap ēkām, piemēram, – pagalmus, priekšlaukumus, jumta dārzus vai sporta būvju ārtelpas, kā arī ar būvēm nesaistītus  – bērnu rotaļlaukumus, sporta laukumus, ielu un ceļu labiekārtojumu, parkus, dārzus, skvērus un citas atpūtas un satikšanās vietas. Atvēlēta vieta arī īpašiem labiekārtojuma gadījumiem – projektiem ar izteiktu sociālo nozīmi, īslaicīgas izmantošanas risinājumiem un arī pirms daudziem gadiem radītiem, laika pārbaudi izturējušiem - tātad ilgtspējīgiem objektiem. Blakus jau izbūvētām ārtelpām var pieteikt vēl nerealizētus projektus, no vērienīgām pilsētvides pārveidošanas koncepcijām līdz privāto dārzu projektiem. Īpaši aicināti savus darbus iesniegt topošie profesionāļi – ainavu arhitektūras, arhitektūras un mākslas skolu studenti. Kategoriju dažādība papildināta ar iespēju pieteikties teju ikvienam – no skaistas lauku sētas īpašnieka līdz pašvaldībai. Vienīgā prasība – cienīt vienam otru, saskaņojot ar autoriem vai pasūtītāju viņu darba iesniegšanu balvai. 

Nominācijas “Procesi” un “Personības” ir par tiem, kuri stāv aiz redzamiem un neredzamiem notikumiem, kas padara cilvēku radītās vietas skaistākas un ērtākas. LAAA komanda un LAABA rīcības grupa aicina pieteikt izcilas personības, aktīvus uzņēmumus, pedagogus, pašvaldību darbiniekus, projektu pasūtītājus, ainavu arhitektūras procesu māksliniekus, izstādes, grāmatas, TV un Radio raidījumus un citus ar ainavas veidošanu saistītus procesus un cilvēkus. 


Žūrija

Pieteikumus LAABA vērtēs nacionālā un starptautiskā žūrijas. Ainavu arhitektūra ir starpdisciplināra nozare, tāpēc  nacionālajā žūrijā strādās ne vien ainavu arhitekti ar ekspertīzi dažādās ainavu arhitektūras jomās, bet arī eksperti arhitektūrā, kultūrvēsturiskā mantojuma jautājumos, vides mākslā un sociālajā plānošanā.  

Starptautiskajā žūrijā piedālās IFLA (International Federation of Landscape Architects) prezidents ainavu arhitekts James Hayter (Austrālija), Norvēģijas biroja Snøhetta partnere Jenny B. Osuldsen,  Igaunijas ainavu arhitektu savienības prezidente, ainavu arhitekte Kristiina Kupper, Lietuvas ainavu arhitektu asociācijas prezidents, ainavu arhitekts Mantas Pilskauskas.  Diskusijas panelim “Landscape shift”, kas notiks 13.septembrī pirms svinīgās ceremonijas, pievienosies  Zviedrijas Valsts arhitekte, ainavu arhitekte Helena Bjarnegård. 


LAABA norise un pieteikšanas 

Ainavu arhitektūras balva ir pasākumu kopums, kuru noslēdz svinīga apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. No darbu pieteikšanas sākuma līdz balvas pasniegšanas ceremonijai tiks organizētas diskusijas par ainavas veidošanas izaicinājumiem, intervijas ar nozares profesionāļiem, pašvaldību darbiniekiem. 


Darbu pieteikšana no 25.marta līdz 25.maijam.

Svinīgā Latvijas ainavu arhitektūras balvas pasniegšanas ceremonija brīvdabā – 2019.gada 13. septembrī Klīversalā, Turaidas ielā 1. Novados