Aicina Kārķos noskatīties filmu “Lustrum” un izbaudīt barikāžu laika noskaņu

Piektdien, 18. janvārī Kārķos notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums “Uguns sniegā”. Pulksten 12.00 uz salas pie Dabas koncertzāles tiks iedegts ugunskurs, pēc tam pulksten 12.30 tautas namā dokumentālās filmas “Lustrum” demonstrācija.

Tā ir tradīcija - Kārķos katru gadu janvārī notiek pasākums, kuros aicināti piedalīties barikāžu dalībnieki, skolēni un ikviens interesents.

Šogad pie ugunskura, tējas tases un ar kopīgām dziesmām kaut uz mirkli mēģināsim izjust laiku pirms 28 gadiem. Ikviens aicināts pie ugunskura līdzi ņemt vienu malkas pagalīti.

Pēc tam tautas namā būs iespēja noskatīties režisora Ginta Grūbes” filmu “Lustrum”, kas ir viena no Latvijas 100–gades filmām. Tas ir dokumentāls stāsts par VDK arhīvu un vēstures izvērtēšanu. Liecības par Latvijas neseno pagātni un VDK darba metodēm Latvijā un ārpus tās filmā sniedz Vaira Vīķe-Freiberga, Lidija Doroņina-Lasmane, Māra Zālīte, Jānis Peters, Ojārs Rubenis, Jānis Šipkēvics, Georgs Andrejevs, Dzintra Geka, Ivars Godmanis, Anatolijs Gorbunovs un daudzi citi sabiedriski darbinieki, bijušie VDK virsnieki un šajā sistēmā iesaistītie cilvēki.

 

Būsiet gaidīti, lai kopīgi atcerētos, domātu, vērtētu un nestu tālāk brīvības sajūtu, kas mums ikvienam ir viena no lielākajām dzīves vērtībām.

20190110-1421-uguns-sniega-karki-mazs.jp

Novados