Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties konferencei par dzelzceļa vēsturi, kas notiks jau ceturtdien Valgas Profesionālās izglītības centrā

Ceturtdien, 7. novembrī, pulksten 10 Valgas profesionālās izglītības centrā notiks vēstures konference “Valga/Valka kā dzelzceļa pilsēta”.

Valgas muzeja direktors Nēme Punders informē, ka šis pasākums paredzēts vietējai sabiedrībai, novadpētniekiem, skolēniem un studentiem, proti, visiem, kas interesējas par Igaunijas un Latvijas vēsturi. Konferencē referātus lasīs atzīti lektori no Igaunijas un Latvijas. Uzstāsies Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere-Augule –  “Valkas – Alūksnes šaursliežu dzelzceļa vēsture un mūsdiena”, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja direktore Ieva Pētersone – “Valkas–Rīgas dzelzceļa līnijas vieta un nozīme Latvijas dzelzceļa tīklā no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimta sākumam”, Valkas novadpētniecības muzeja speciāliste Ligita Drubiņa – “Dzelzceļa loma Valkas saimnieciskajā un sabiedriskajā dzīvē”. Konferences moderators – bijušais Valgas pilsētas mērs Kalevs Herks. Konferences darba valoda – igauņu un latviešu (sinhronā tulkošana).    

Pasākumu atbalsta Igaunijas Kultūrkapitāla fonds, Valgas pagasta pašvaldība un Latvijas–Igaunijas institūts.

20191104-0857-ajalookonv2019lt-3-mazs.jp

Novados