Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties vecākus apmeklēt nodarbības par pusaudžu audzināšanu Valkā

Valkas novada domes Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska aicina vecākus, kuri ģimenē audzina bērnus vecumā no 12 līdz 17 gadiem, izmantot iespēju apmeklēt bezmaksas izglītojošus kursus “Ceļvedis, audzinot pusaudzi”.

Nodarbības būs jau trešo reizi, un tās vadīs psiholoģe, ģimenes psihoterapeite Dace Gailīte. Tās notiks Sociālā dienesta zālē, Rūjienas ielā 3D. Pirmā tikšanās plānota oktobrī (datumu un laiku vēl  precizēs). Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Pieteikties var līdz 5. oktobrim pie sociālās darbinieces Kristiānas Brolītes, zvanot uz tālruni 28681324 vai 64725940. 

Cikla ietvaros plānotas desmit nodarbības, kurās varēs diskutēt un uzklausīt viedokļus par šādām tēmām: pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība; savstarpējās attiecības un komunikācija; veselīgs dzīvesveids; pusaudžu seksualitāte un sociālā kompetence; emociju pašregulācija; rūpes par sevi; disciplinēšana un dzīves prasmes. Nodarbībās vecāki saņems informāciju par bērnu spēju attīstību, audzināšanas principiem un stratēģijām, kā mainīt bērna uzvedību.   Vecākiem būs arī iespēja saņemt konkrētus ieteikumus audzināšanas problēmsituāciju risināšanai.

“Ziemeļlatvija” sazinājājās ar  kādu pusaudža mamu, kura jau ir apmeklkējusi šos kursus. Viņa iesaka šos kursus, jo pirms tam mammai bija problēmas ar pusaudža audzināšanu, uzvedību, skolas apmeklēšanu un sekmēm. Mamma uzzin;ājusi daudz vērtīgas informācijas, kā šādās situācijās reaģēt un runāt ar savu bērnu.   

Novados