Aicina ziedot Smiltenes vidusskolas direktora Elmāra Blīgznas kapa piemineklim

Biedrība “Sabiedrības izaugsmei” piedāvā iespēju iepazīties ar  Elmāra Blīgznas kapa pieminekļa skici. Ideja ir simboliski ietvert piemineklī Elmāra Blīgznas inteliģentuma un gaismas gājumu Smiltenes vidusskolā un Smiltenes sabiedrībā.

Biedrība, kas tagad jau izaugusi līdz desmit sabiedriski aktīviem cilvēkiem, ir nonākusi pie kopējas domas – pieminekļa skices. Arī pati ideja ir guvusi samērā plašu sabiedrības atbalstu, par to liecina ziedotāju skaits.

“Sākotnēji bijām iecerējuši pieminekli veidot lielāku no Ukrainas ievesta akmens materiāla, taču tā izmaksas kopā ar kapu dārza sakopšanu bija nereālas – astoņi tūkstoši eiro. Savukārt mūsu novadnieks akmeņkalis Kristiāns Zausailovs vienā no mūsu satikšanās reizēm prezentēja savu skatījumu Elmāra Blīgznas būtības iemiesošanai akmenī. To pieņēmām par pamatu un uz tā bāzes sarīkojām cenu aptauju. Tajā piedalījās SIA “Astessko” no Ogres, SIA “AIVARS-K” no Cēsīm, SIA “AKVM” no Valmieras un akmeņkalis Kristiāns Zausailovs no Smiltenes novada. Biedrībā izvērtējām visus piedāvājumus un par pieņemamāko gan pēc cenas (trīs tūkstoši eiro), gan idejas iemiesojuma atzinām Kristiāna Zausailova piedāvājumu,” informē biedrības “Sabiedrības izaugsmei” valdes lo­ceklis Jānis Siliņš.
Biedrība aicina iedzīvotājus iepazīties ar Elmāra Blīgznas piemiņas akmens skici Smiltenes novada bibliotēkā un uzklausīs novērtējumu, priekšlikumus, pirms uzsākt ieceres īstenošanu. Līdz 18. februārim bijušie Smiltenes vidusskolas absolventi un arī E. Blīgznas bijušie darba kolēģi ir saziedojuši 1260 eiro (kopumā 18 ziedotāji – red.). Līdz ar to, lai savāktu nepieciešamo summu ‒ trīs tūkstošus eiro ‒, biedrība “Sabiedrības izaugsmei” pagarina ziedojumu vākšanu līdz 15. aprīlim.

“Smiltenes novada pašvaldība arī nevēlas stāvēt nomaļus no iecerētā pasākuma, taču nedrīkstam aizmirst, ka pieminekļa tapšanas ideja esam mēs, bijušie Smiltenes vidusskolas absolventi un arī kolēģi, kuri pateicas savam skolas direktoram par ievirzi mūsu dzīves ceļa izvēlē un tā  izgaismošanā, uzsākot patstāvīgās dzīves un darba gaitas. Mūsu ir daudz! Mums vienkārši ir jāizvēlas vienota un pozitīva komunikācija šī mērķa sasniegšanai,” teic J. Siliņš.

Patlaban trūkstošā naudas summa ir 1740 eiro. Ziedojumu ikviens ir aicināts ieskaitīt biedrības “Sabiedrības izaugsmei” kontā – LV21UNLA0055000660291, reģistrācijas numurs  40008276918. Ziedojuma mērķis ‒ E. Blīgznas piemiņas akmenim.


Priekšlikumus un viedokļus lūdzam sūtīt uz e-pastu:

[email protected]

Biedrības "Sabiedrības izaugsmei" valde

Novados