Akcentē Valkas pilsētas ainavu 1

Skaisti. Ļoti kārtīgi. Visās pilsētās tā nav. Šādi  “Ziemeļlatvijas” uzrunātie Valkas iedzīvotāji vērtē aizvadītajā nedēļā savas pilsētas centrā “safrizētās” liepas.

Rīgas, Raiņa un Emīla Dārziņa ielās trīs dienas pēc Valkas novada pašvaldības pasūtījuma strādāja uzņēmuma “Labie koki” arboristi, turpinot veidot ielas malā augošo liepu vainagus kubveida formā.

Valkas novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka šis ir jau piektais gads liepu “frizēšanā”, neļaujot tām sakuplot un piedodot koka vainagam noteiktu formu.

“Doma ir nākamgad šajās ielās darbus turpināt tālāk un iekļaut pašvaldības nākamā gada budžetā, ja tas būs iespējams.  Ielai un pilsētai uzreiz ir pavisam cits skats,”  arboristu darba rezultāts patīk arī Gintam Stālmeisteram.

“Tagad mums lielākais  darbs ir aizvākt projām uz komposta laukumu liepu lapas un nogrieztos zarus,” piektdien piebilda Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs.

 Zariem ir atsevišķa vieta, kur tos pārstrādās šķeldā, bet lapas satrūdot papildinās kompostu, ko vēlāk izmantos pilsētas apstādījumiem.

Komentāri 1

veletajsv

Kopumā jā, ir skaisti, bet ja man jāizvēlas, pa kādu ietvi iet - kur liepas safrizētas, vai kur ietve normāla, lai ar bērnu ratiņiem var iet vai ratiņkrēslu braukt vai elementāri ( vecie ļaudis) ar staiguli uz riteņiem? Tad es izvēlos otru.
Otra lieta - kāpēc tās netiek "frizētas"visās ielās ,kur liepas? Tirgus iela, Ausekļa iela, Tālavas iela.... ? Gan jau vēl kāda ir! Tur nedzīvo skaistumu alkstoši valcēnieši, kas šeit atstāj savus nodokļus?

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.06 19:59

Novados