Alkohola tūrisma biznesu Valkā sašūpo valdību iejaukšanās 3

“Ja situācija no Latvijas puses nenormalizēsies un igauņi uz Latviju pēc alkohola vairs nebrauks, tad pierobežā būs grūti laiki,” “Ziemeļlatvijai” atzīst Igaunijas uzņēmējs Einars Visnapū,  Igaunijas zemo cenu alkohola veikalu tīkla “Alko1000” dibinātājs.

Viens no “Alko1000” veikaliem atrodas Valkā. Vai tas, tāpat kā citi Latvijas – Igaunijas pierobežā esošie specializētie alkohola veikali, tikpat veiksmīgi, kā līdz šim strādās arī turpmāk, apkalpojot pēc salīdzinoši lētāka alkohola kāros igauņus un somus, būs atkarīgs no tā, ko nolems Latvijas Republikas Saeima.
Latvijas valdība nav atstājusi bez ievērības  Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas 18. jūnijā izsludināto likumu, kas paredz no 1. jūlija Igaunijā par 25 procentiem samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu – alum, sidram un stiprajiem dzērieniem, un gatavojas revanšēties ar 15 procentus lielu akcīzes nodokļa samazinājumu Latvijā.
Vai bez šādiem pretsoļiem  Igaunijas valdības lēmums Valkai un citām Igaunijai tuvējām Latvijas pilsētām draud ar alkoholisma tūrisma pazaudēšanu un ekonomikas lejupslīdi?

“Ziemeļlatvija” uzklausīja, ko par to domā Valkā šajā jomā strādājošie uzņēmēji un arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kurš jau no galvas ātri vien var nosaukt skaitļus, cik lielu naudu Latvijas valsts budžetā “ienes” Valkā reģistrētie specializētie alkohola veikali.
Vairāk  lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” 26. jūnija numurā.

Komentāri 3

kurkulis13

Uzņēmējs sūdzas. Pietiekoši ir nopelnījis, toties valstij tikai maza daļiņa no tā visa. "sitā saucas tautas nodzirdināšana. Igauņi akcīzi samazina tāpēc, ka latvieši necēla akcīzi. Gribēja iedzīvoties

pirms 2 gadiem, 2019.06.25 15:16

bezugunsnavdumu

Pa diviem gadiem nesakrāja sev miljonu? Vai iedomājas sevi par nabu kuru klausīs valsts Valdība? Kā mani tracina komersanti, kuri grib lai likumus rakstītu viņiem. Īpaši nozarēs kuras degradē sabiedrību ar savu produktu.
Latvijai tieši otrādi ir jāpaceļ akcīze, lai neviens nekur nebrauktu. Nu somi varbūt, nedaudz, Tallinnā.
Visas parējas parazītiskās vietnes jālikvidē.

Lai attīsta pārtikas veikalu nozari.

pirms 2 gadiem, 2019.06.25 20:48

bezugunsnavdumu

pats no sevis jēdziens 'alkohola tūrisms' ir tendēts uz sabiedrības zemākiem slāņiem. Slāņiem kuras sirgst ar alkoholismu, kurām jāpalīdz, jāarstē, nevis jāpiedāvā jaunu devu.

Ja tādi veikali grib pastāvēt, kāpēc neatvērt narkotiku bodes. Narkomāni arī ir cilvēki, ari grib no rīta savu devu.

Uzņemējs ar igauņu uzvārdu un grib nodzirdināt savus tautiešus. Droši vien, ja varētu tad piegādātu pa litram dziras ikdienā, kā tik sev kapeiku no tā. Tas tik nožēlojami skan, ka es pat nezinu.

pirms 2 gadiem, 2019.06.25 20:53

Novados