„Alūksnes un Apes novada fonds” plāno sadarbību ar Smiltenes novadu

Nodibinājums „Alūksnes un Apes novada fonds” dibināts 2005. gada 25. aprīlī ar mērķi veicināt mērķtiecīgu labdarības attīstību Alūksnes un Apes novados, atbalstot sabiedrības iniciatīvas un iesaistot visas iedzīvotāju grupas, lai risinātu kopienas problēmas. Fonds piesaista līdzekļus no privātpersonām un uzņēmumiem, lai finansētu vietējos projektus, iesaista un informē sabiedrību par labdarības nozīmi vietējās kopienas attīstībā, pētī Alūksnes un Apes novadu labdarības tradīcijas, veicina brīvprātīgo kustību. Fondam izdevies piesaistīt un Alūksnes un Apes novados ieguldīt vairāk nekā 850 000 eiro, noorganizēt 15 projektu konkursus “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”, atbalstot 145 vietējo iedzīvotāju iniciatīvas, piedalīties talantu attīstīšanā, vides uzlabošanā un dažādu projektu realizēšanā, kā arī palīdzēt iedzīvotājiem grūtos brīžos.

Līdz šim mūs atbalstījusi arī Apes novada dome. Fonds katru mēnesi saņēmis ziedojumu no domes darbiniekiem un deputātiem Fonda darbības nodrošināšanai. Kopumā Apes novada domē vienpadsmit cilvēki ir parakstījuši trīspusējo līgumu, kas nosaka, ka no katras algas noteikta summa tiek ziedota Fondam. Vēlamies pateikt lielu paldies par šo atsaucību Ilutai Apinei, Jānim Libertam, Aivaram Maltavniekam, Andrim Rubinam, Jānim Uskliņģim, llvai Sārei, Unai Reķei, Lailai Cekulei, Maijai Kārkliņai, Mārītei Malteniecei, Ivetai Piģulei (Ķauķei)!

Daļa no šīs naudas ieguldīta grūtībās nonākušu ģimeņu atbalstam Apes novadā, kā arī, lai Fonds darbotos veiksmīgāk un mūsdienīgāk, izveidota jauna ziedošanas iespēja Fonda mājaslapā (www.aanf.lv). Aicinām izmantot šo iespēju, ziedojot Fonda labdarības akcijām un citiem projektiem! Tas ir pavisam vienkārši un līdzīgi kā internetveikalā – ievadi summu, cik vēlies ziedot (minimālā summa pieci eiro), izvēlies, kādam mērķim vēlies ziedot un spied apmaksāt. Ir iespēja izvēlēties arī „cits variants” un ierakstīt, piemēram, kāda konkrēta projekta nosaukumu, kas ir aktuāls. Var maksāt gan izmantojot kredītkarti, gan internetbanku. Ziedot iespējams no kontiem šādās bankās: “SEB”, “Swedbank”, “Luminor”, “Citadele”, Igaunijas “LHV”, Lietuvas “Šiaulių Bankas”. Kā arī ar kredītkartēm “VISA” un “MasterCard”.

Pēc 2021. gada administratīvi teritoriālās reformas, kad Apes novads tiks pievienots Smiltenes novadam, plānojam sadarbību arī ar Smiltenes novadu. Jau tagad cenšamies ar sevi iepazīstināt Smiltenes novada iedzīvotājus, sadarbojoties ar laikrakstu „Ziemeļlatvija” un stāstot par Fondu arī biedrības „Alūksnes NVO atbalsta centrs” rīkotajos semināros, kur smiltenieši mūs laipni uzņēmuši. Un ceram uz veiksmīgu turpmāko sadarbību un atbalstu arī no Smiltenes novada domes un iedzīvotājiem.

Uz sadarbību!

Novados