Arī šajā pavasarī pilsētvidi Smiltenē papildina Lieldienu rotājumi

Smiltenes novada pašvaldība katru gadu izpelnās labas iedzīvotāju atsauksmes par izdomu un radošu pieeju, pošot pilsētvidi gadskārtu svētkiem un citiem nozīmīgiem notikumiem. Šis pavasaris visiem ir citādāks, tuvojas Lieldienas, taču atcelti visi publiskie pasākumi un ir aizliegta pulcēšanās sabiedriskās vietās. Lai kaut nedaudz radītu svētku noskaņu, dodoties uz darbu vai veikalu, vairākās vietās Smiltenē izvietoti Lieldienu rotājumi.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine stāsta, ka šonedēļ pilsētā uzstādīti lielformāta dekoratīvie putnu būri, Lieldienu olas, taureņi un putni, kas prieku maziem un lieliem sagādāja jau pērn. Vides dekori uzstādīti skvērā pie autoostas, Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene”, Daugavas ielā līdzās bijušajam universālveikalam, kā arī zaļajā zonā pie Rīgas un Gaujas ielas krustojuma. 

Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste A. Kukaine  lūdz nepulcēties cilvēkus, kā arī aicina neaptaustīt Lieldienu dekorācijas. Lai mazinātu «Covid-19» izplatīšanās risku, Smiltenes novada dome šogad nolēma uz svētkiem neizvietot publiski pieejamas šūpoles. Svētkus pašvaldība aicina atzīmēt ģimenes lokā.

To pamatojot ar bērnu vēlmi šūpoties, ripināt olas un fotografēties pie Lieldienu zaķiem, taču dezinfekcija pēc katra apmeklētāja kontakta ar vides objekta virsmu nav iespējama.

Novados