Ārkārtējās situācijas laikā Smiltenes novadā nepieciešami brīvprātīgie

Brīvprātīgo palīdzības tīkls pārtikas piegādēm paaugstināta riska grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā Smiltenes novadā šonedēļ atjauno darbību un aicina pieteikties brīvprātīgos, nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus, kuri būtu gatavi sniegt atbalstu pašvaldībai ārkārtējās situācijas laikā.

«Smiltenes novadā pieaugot inficējušo personu skaitam ar «Covid-19» vīrusu un iedzīvotāju skaitam, kas atrodas pašizolācijā vai karantīnā, pašvaldība aicina pieteikties brīvprātīgos, kas būtu gatavi palīdzēt līdzcilvēkiem un reizē pasargātu citus iedzīvotājus no inficēšanās riska, jo ne visiem novada iedzīvotājiem ir pieejams tuvinieku atbalsts,» informē Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Beitika.

Brīvprātīgo palīdzības kustība piedāvātu palīdzību iepirkumu veikšanā – pārtikas produktu un citu sadzīves preču sagādē, medikamentu piegādes organizēšanā, cilvēku aprūpē, mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā tiem, kas pašizolāciju ievēro vienatnē, kā arī atrodas riska grupā.

Kā noskaidroja «Ziemeļlatvija», pavasarī, kad pirmo reizi tika izsludināta ārkārtējā situācija valstī, daudzi cilvēki izrādīja interesi palīdzēt līdzcilvēkiem. Šobrīd situācija ir nedaudz mainījusies. Ne visi no iepriekš iesaistītajiem atkal vēlas kļūt par brīvprātīgajiem. Gada pirmajos mēnešos notikuši vairāki nekorekti gadījumi no palīdzības lūdzēju puses. Iespējams, iedzīvotāji pārpratuši, kāda īsti ir brīvprātīgā loma, un lūguši šiem cilvēkiem pārbīdīt mēbeles savā mājoklī, kā arī vēl citas lietas.

Lai nerastos pārpratumi, Smiltenes novada dome palīdzības prasītājiem lūdz saprast, ka viss tiek darīts pēc brīvprātības principa, iedzīvotājiem veltot tam savu brīvo laiku. Tāpat Smiltenes novada pašvaldība aicina kaimiņus, aprūpētājus un sociālos darbiniekus mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību, ja tāda ir nepieciešama. Līdz šim biežāk palīdzība bijusi nepieciešama Smiltenē dzīvojošajiem, mazāk pagastos.

«Pašvaldība turpina darbu, lai palīdzētu iedzīvotājiem. Esam atbildīgi pret sevi, pret saviem līdzcilvēkiem – bērniem, vecākiem, vecvecākiem. Ievērojam visus noteiktos drošības pasākumus un ierobežojumus. Mūsu veselība ir pati svarīgākā,» uzrunājot Smiltenes novada sabiedrību, saka pašvaldības pārstāve.

Brīvprātīgie, kuri būtu gatavi godprātīgi sniegt atbalstu, ir aicināti pieteikties, zvanot uz pašvaldības informatīvo tālruni 26362282 vai rakstot uz e-pastu: [email protected] (e-pastā norādot savu vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju).

Novados