ATCELTS! Šodien Smiltenē dejos “Jerusalema”

Visā pasaulē plašu popularitāti iemantojis dejas izaicinājums «Jerusalema», tā galvenais mērķis ir prieks un kopā būšana, vienojoties kopīgā dejā. Šoruden arī Latviju ir pārņēmusi #JerusalemaDanceChallenge starptautiskā akcija, kur dalību piesaka vai viens otru izaicina arvien vairāk pilsētu un uzņēmumu.

Smiltenē pirmie, paši sevi izaicinot, 5. oktobrī «Jerusalema» nodejoja pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» kolektīvs, tālāk stafeti nododot Smiltenes vidusskolai. «Jau kādu laiku vairākas kolēģes ik pa laikam ieminējās par šo dejas izaicinājumu, līdz darba čatiņā ierakstīju, ka beidzot mums jānodejo «Jerusalema». Šobrīd tā ir modes lieta, kas pārņēmusi visu pasauli. Bet mums tā vairāk bija kolektīva saliedēšanās, kas šajā laikā emocionāli ir ļoti svarīgi. Soļus muzikālās audzinātājas Lauras Leimanes vadībā apguvām stundas laikā. Kopumā piedalījās 25 kolēģes. Sen tā nebijām izsmējušās, jokojušās un labi pavadījušas laiku,» saka bērnudārza «Pīlādzītis» Rūķu grupas audzinātāja Olita Haka. 

Dienā, kad «Pīlādzīša» audzinātājas dejoja «Jerusalema» un montēja video, Gulbenes novads un Cēsis ir nominējušas Smiltenes novada pašvaldību turpināt dejošanas izaicinājuma akciju. 

«Esam gatavi pieņemt izaicinājumu un iefilmēt dejas video visai pasaulei ar mērķi vairot prieku, pozitīvismu, enerģiju un parādīt, kā dejo Smiltenes novadā. Tāpēc aicinām ikvienu pievienoties novada amatiermākslas kolektīviem, lai kopā iefilmētu pozitīvu atbildes video. Publiskā dejošana notiks sestdien, 10. oktobrī,  pulksten 12 Vecā parka centrālajā laukumā. Trīsdesmit minūtes mācīsimies, pēc tam to visu filmēsim. Papildus tiks iefilmēti arī vairāki kolektīvu video citās pilsētas un novada vietās,» informē Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Smiltenē, Vecajā parkā, kopā ar horeogrāfu Reini Rešetinu sākumā iedzīvotāji iemācīsies ne tikai pamatsoļus dejai «Jerusalema», bet arī kādai latviešu tautas dejai. Smiltenieši ir gatavi pasaulei parādīt, ka latvieši ir dejotāju tauta. Uz populārās dejas izaicinājumu Smiltenē cilvēki aicināti vilkt vienotu apģērbu – baltu kreklu un džinsa bikses. 

Svarīgi atcerēties, ka pasākuma laikā jāņem vērā spēkā esošie ierobežojumi – jāievēro divu metru distance.

Novados