Atmiņu stāstu meklējumos par Valkas novada militārajiem objektiem (papildināta) 8

Vidzemes Tūrisma asociācija kopā ar Lauku Ceļotāju un citiem projektu partneriem no Latvijas un Igaunijas ir uzsākusi projektu Militārais Mantojums (MilitaryHeritage) Nr. Est – Lat 156. Projekta mērķis ir izveidot Latvijas un Igaunijas vienotu militārā mantojuma tūrisma produktu ar kopīgu identitāti.

No Valkas novada šajā projektā iesniegti un akceptēti astoņi objekti. Divi iekļuvuši kopīgajā projekta drukātajā kartē, visi astoņi digitālajā kartē, taču viens tiks daļēji labiekārtots, pie tā izvietojot informatīvos stendus.

No visiem mūsu iesniegtajiem objektiem tika atlasīti tikai tie, kuri atbilda šādiem laika periodiem – Pirmais pasaules karš, Neatkarības karš, Otrais pasaules karš, Padomju okupācija, Nacionālās pretošanās kustības laiks (partizāni), Latvijas neatkarības atgūšana (Baltijas ceļš, Tautas fronte, barikādes u.c.). Šobrīd ir nepieciešama novada iedzīvotāju iesaistīšanās un palīdzība, lai pēc iespējas vairāk mēs spētu izzināt un aptvert informāciju par izvēlētajiem objektiem.

Projektā iekļautie objekti: 

• Padomju laika armijas pazemes bunkuri,

• Ģenerāļa Pētera Radziņa piemiņas vieta un Pētera Radziņa personība;

• "Senlatviešu karavīrs" - piemineklis 1919. gada brīvības cīņās kritušajiem;

• Ādama Tērauda skola,

• Valkas vecā dzelzceļa stacija (Valka II),

• Lugažu dzelzceļa stacija,

• Valkas novadpētniecības muzeja pastāvīgā ekspozīcija „Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”,

• Monuments "Veltījums Latviešu Pagaidu Nacionālajai padomei".

Aicinām iedzīvotājus, kuri labprāt dalītos savos atmiņu stāstījumos par iepriekš minētajiem vēstures posmiem un Valkas novada objektiem sazināties ar Valkas novada Tūrisma un informācijas biroju rakstot mums uz [email protected] vai zvanot +371 266446602 , +371 26496945.  Projekta termiņš ir no 2020. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim. Bet iedzīvotāju atmiņu stāstus un fotogrāfijas gaidīsim līdz š.g. 1. martam.

Izstrādājot kopīgu pārrobežu projektu Militārais Mantojums (Military Heritage) Nr. Est – Lat 156, galvenais ieguvums ir veicināt sabiedrības izpratni par procesiem un notikumiem Latvijas un Igaunijas kopīgajā vēsturē pēdējo 100 gadu laikā.

Komentāri 8

bezugunsnavdumu

Jauni objekti, kam naudu no ES izlūgt un lai aizaug nezālēs.

Vai veidu kā sakopt jaunu centru jau atrada?

Bet koka laipas salabot?

pirms mēneša, 2021.01.22 20:19

olekts

Tevi vajadzētu ieeļļot, jo tu visu laiku čīksti!

pirms mēneša, 2021.01.23 09:11

bezugunsnavdumu

toties tu, kā izcils kraukļa eLOHtorāta pārstāvis, esi visam priecīgs. noteikti ka tādi ievēlēs vēl un vel, un līdz pensijai viņam nebūs jāuztraucās par darbu. *** Valkā netrūkst.

pirms mēneša, 2021.01.23 13:09

kurkulis13

Voldemār. Tu esi pats kaut ko izdarījis Valkas labā? Nodokļus maksājis, vai varbūt ielas slaucījis? Igauņi uzticēja tev slotu un liekšķeri, lai slaucītu igauņu ielas un pagalmus, bet pat to tu lāgā negribi darīt. Toties gudri irst tu proti, un arī pa gabalu. Nepatīk Krauklis, tad tev tagad jūnijā ir visas iespējas izvirzīt savu kandidatūru un ieņemt viņa vietu domē. bet izskatās, ka tev nebūs drosmes kandidēt, jo esi mīkstais irsējs.

pirms mēneša, 2021.01.23 13:51

veletajsv

Nav tā, ka piekrītu visam ko te raksta bezugunsnavdumu un bieži agresija no viņa, šauj par daudz, bet nu būsim godīgi, centru, nav kas sakopj un neviens nezināja, ka būs tam vajadzīgi darbinieki, bet dabas takas laipas ir zem katras kritikas. To risināt neviens netaisās un attaisnojas ar to, ka tur esot dabīgās pļavas. Vēl trakāk, veidos mežaparku, kuru atkal, nebūs kas uztur normālā stāvoklī.

pirms mēneša, 2021.01.23 15:52

bezugunsnavdumu

tev kurkul, kā jau psrs produktam ir interesanta nepatika pret slotu. man otrādi, tas patīk. lietus iet, bet es mājās. labāk nekā kautkur rūpnīcā. par darba efektivitāti, kā maksā, tā tiek darīts. keksim maksā, keksim veikums. nav jau Valkas principi, kad nabaga sētnieks, zālienā meklē lapas kuru nav, jo laiku ir jānosit, kad varētu uzticēt vēl objektus, kaut to pašu jauno centru.
es par kraukli balsoju, un balsošu, lai legāli kritizēt. viņš ir manas balss kalps, bet slinko un neko nedara.

pirms mēneša, 2021.01.23 21:51

duksis4x4

Par laipām te jau rakstīja, bet par jauno promenādi man ir ko piebilst... vai tiešām to stāvlaukumu neviens arī tā nesakops? No auto izkāpjot jāvelk garie gumijas zābaki, sniegā iebrauca sāls kaisītājs, pa vidu nokaisīja un aizbrauca. Kopš tā laika ir sālsūdens laukums. Vai tiešām to bērnu rotaļu laukumu un celiņus neviens nekops? Ir redzēts dažas reizes cilvēks ar lapu pūtēju, kurš mēģina nostaigātos celiņus atbrīvot no sniega.

pirms mēneša, 2021.01.23 17:27

bezugunsnavdumu

Nostaigātos ceļus ar pūtēju? Tas tikai Valkā. Lai sālsūdens dīķi pamēģina, varbūt izdosies.
Viņi pat ateju neuzcēla, tūristam atbraucot pilsēta, kur, kā rakstīts sienā, sākas Latvija, ir jāliek kluci aiz stūra. Tu gribi lai laukumu tīra. Šadi darbi nav ostapa bender kraukļa domu lidojums. Mežaparks, vecā stacija, tēraudskola - re kur var miljonus izsaimniekot. Deram, ka mežaparkā arī ateju nebūs.
Lai arī veco staciju, ar vēstures plakātiem, jau no rudens demolē, no Blaumaņa ielas redzams, droši ka iekšā sen dzīvo bomži, bet arī šīs fakts ir niecīgs mega ideju autoram. Nav finiera lokšņu, nav naglu, āmura. Nekā nav. Jāņem jaunu aiz devumu.

Pat laternu šobaltdien neuzcēla uz robežas. Kautkā šķibi pagrieza esošo, un laikam ar to beigsies.
Nezin Valkas domē, ka Cramo var paņemt zemes urbi, ka internetā tirgo laternu stabu, ka tirgo pat laternu lampas, nav pilsētā saimnieka.

Un kurš izdomāja likt ielas apgaismojumam pure white 6500 kandelu lampas, kas sit pa acīm, kad bija jaukas dzeltenas 4000k lampas?

pirms mēneša, 2021.01.23 22:05

Novados