Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Attīsta prāta spēļu tradīciju. Erudīcijas turnīrs "Prāta spēles Latvijas kauss 2019" Smiltenē jau šajā nedēļas nogalē!

Lai attīstītu prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, sniedzot iespēju ikvienam iedzīvotājam iesaistīties kustībā, pārbaudīt savas zināšanas un vienlaikus uzzināt daudz ko jaunu, biedrība “Prāta spēles” aicina pieteikties dalībai izklaidējošā erudīcijas turnīrā “Prāta spēles Latvijas kauss 2019”, kas 12. aprīlī pulksten 18.30 notiks Smiltenes pilsētas Kultūras centrā.

Valkā šāds turnīrs plānots vasarā, kopumā šobrīd ieplānotas vairāk par 30 spēlēm dažādās Latvijas pilsētās. Kā norādīts rīkotāju mājaslapā, dalība turnīrā ir bez maksas un, lai pieteiktos, ir nepieciešams apzināt četru līdz sešu cilvēku komandu un aizpildīt elektronisko pieteikumu interneta vietnē prataspeles.lv.

Dalība pasākumā neprasa profesora cienīgas zināšanas, tas ir labi pavadīts laiks. Sākotnēji lielu popularitāti erudīcijas turnīrs izpelnījās Rīgā, kur ik nedēļu prāta treniņos iesaistījās vairāk nekā 1500 cilvēku. Taču “Latvijas kauss 2019” tiek rīkots, izgaismojot valsts pamatu – novadus un pilsētas ārpus Rīgas. Interesanti, ka katra spēle tiek gatavota īpaši un jautājumi nevienā pilsētā neatkārtojas. Daļa jautājumu veltīta katram novadam – par tā kultūrvēsturi, radošām personībām, ģeogrāfiju, dabas objektiem, līdz ar to reģionu pārstāvjiem būs iespēja sacensties zināšanās arī par savu novadu.

Katrā spēļu norises vietā tiks noskaidrotas trīs zinošākās komandas, kuras vēlāk tiksies arī ar citām novada labākajām komandām sava posma pusfinālos. Kopā paredzēti pieci pusfināli. Savukārt reģionālo turnīru uzvarētāji tiks aicināti piedalīties kausa finālā Latvijas dzimšanas dienas mēnesī.

20190409-1133-ps-2019-a3-smiltene-prata-

Novados