Atveras saules ziedi

Dārzos sākušas ziedēt saulespuķes, ar saviem lielajiem, dzeltenajiem ziediem it kā mudinot, cik vien var, vēl izbaudīt vasaras siltumu, jo rudens vairs nav tālu.

Skaistās puķes zied arī Valkas pagasta iedzīvotājas Solvitas Mezītes dārzā, kur tām atvēlēta aptuveni 10 metru gara vaga.
Saulespuķes ir Solvitas mīļākās puķes, tieši tām viņa devusi priekšroku, veidojot savu kāzu pušķi.

“Man ļoti patīk saulespuķu smarža, patīk vērot pārvērtības no pumpura līdz sēklu gatavībai un skatīties, kā kamenes ziedos vāc nektāru. Un saulespuķu sekošana līdzi saulei ir apbrīnojama!” jūsmo Solvita Mezīte.

Viņa piebilst, ka saulespuķes atšķirībā no šķirnes ir ļoti dažādas: īsas un garas, vienkāršiem vai pildītiem ziediem, lielgalvu un mazas. Ir arī saulespuķes ar tumšām ziedlapām.

Vairāk par saulespuķēm interesenti varēs uzzināt, ja 22. vai 23. augustā aizbrauks uz saimniecību “Āķīši” (Saulaino ieleju) Valkas novada Ērģemes pagastā, jo tur notiks Saulespuķu dienas – viens no pasākuma “Atvērtās dienas laukos 2020” piedāvājumiem. Būs iespēja apskatīt saulespuķu lauku, fotografēties, ar atlaidēm iegādāties ziedus no lauka un Saulespuķes keramikas traukus, kā arī nogaršot mājās ceptu maizi.

“Sākumā saulespuķes gribēju audzēt tikai savam priekam, bet redzēju, ka tās patīk arī citiem. Tad kāpēc nedalīties?” teic Kristīne Vaļģe. Viņa ir dzimusi ērģemiete, absolvējusi Valkas vidusskolu,   strādā Rīgā par daiļdārznieci, bet brīvdienas pavada savas ģimenes mājās Ērģemē. Tur rūpēties par saulespuķēm viņai palīdz kolēģe un draudzene Rudīte Ose-Vecgrāve.

Kristīne cer, ka nedēļas nogalē saulespuķu lauks būs pilnos ziedos un ciemiņiem būs prieks par redzēto. Interesentiem pirms brauciena jāsazinās ar Kristīni Vaļģi pa tālruni 26351356.

Novados