“Atvērtās dienas laukos”

Jau rakstījām, ka šās nedēļas nogalē, 22. un 23. augustā, Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” aicina ikvienu interesentu uz pasākumu “Atvērtās dienas laukos 2020”, piedāvājot unikālu iespēju  viesoties pie  zemniekiem, uzņēmējiem, amatniekiem, mājražotājiem un izbaudīt viņu sarūpēto  piedāvājumu.

“Atvērtajās dienās laukos” piedalās naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi.

Pasākuma mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un sniegtos pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast saimniecības, no kurām iegādāties saimnieku audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Apmeklētājiem Latvijā būs atvērtas vairākas lauku saimniecības, katra saimniecība viesus gaidīs ar savu īpašo piedāvājumu. Iedzīvotājiem, dodoties uz kādu no piedāvātajām vietām (ar visām var iepazīties mājaslapā celotajs.lv), savu apmeklējumu iepriekš vēlams saskaņot ar saimniekiem, lai viņi var ieplānot viesu uzņemšanu.

Atgādinām, uz kurieni “Atvērtajās dienās laukos 2020” var doties Smiltenes un Valkas novadā.

Ko varēs redzēt Valkas novadā?

Vijciema pagasta Mežmuižā 22. un 23. augustā tiks piedāvāta krustvārdu mīkla par čiekurkalti un tuvāko apkārtni. Apmeklējums obligāti jāpiesaka iepriekš, zvanot Ivaram Palejam uz 26478620.

Viesus Vijciema pagastā gaidīs arī etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas”. Tur  22. augustā no pulksten 11 līdz  17 paredzēta ekskursija, konkurss, tirdziņš, bērnu aktivitātes, filmas “Pūt, vējiņi!” skatīšanās, zupas vārīšana, tējošana, desu cepšana. Kopā varēs radīt un izrotāt savu Latviju (lūgums līdzi paņemt krāsainu dziju). 

Valkas pagasta “Kalnbundas” piedāvās aktivitāti “Brīvdienas zirga mugurā” – izjādes ar zirgiem, ugunskura vietu un saimniecības apskati. Iepriekš obligāti jāpiesakās, zvanot Laimai Lācei uz tālruni 26543796.

Kārķu pagasta zemnieku saimniecība “Rudzīši”  22. augustā uzņems viesus savā mini zoodārzā. Vēlams iepriekš pieteikt apmeklējumu, zvanot Annai Tropai uz tālruni 29718433.

Ērģemes pagasta “Āķīši” piedāvās aktivitātes ar skaistu moto “Saulespuķu dienas – Saulainajā ielejā!” –  saulespuķu lauka apskati, fotografēšanos, iespēju iegādāties ziedus no lauka un Saulespuķes keramikas traukus, kā arī nogaršot mājās ceptu maizi. Papildu informāciju var iegūt, zvanot Kristīnei Vaļģei uz tālruni 26351356.

“Izbaudi laukus Igaunijas pierobežā” – tā savu piedāvājumu nosaucis viesu nams “Ausmas” Ērģemes pagasta Omuļos. 22. augustā no pulksten 12 līdz 16 tur varēs iegādāties lauku labumus un apskatīt zirgus, aitas, kazas, trušus, kā arī doties izjādē. Pulksten 18 – stāstu vakars “Par uzdrīkstēšanos dzīvot, kā sirds kāro!”, pulksten 20 – pirts, 23. augustā no pulksten 10 līdz 12 – lauku brančs. Iepriekš obligāti jāpiesakās, zvanot Ilzei Leicānei uz tālruni 29234102.

Ko skatīt  un darīt Smiltenes novadā?

Smiltenes novadā īpašu akciju “Atvērtajās dienās laukos 2020” ar moto “Tepera ezera vilinājums”   Smiltenē, Tepera ezera krastā piedāvās “Annes laivas”, kas iznomā sporta inventāru (SUP dēļus, gokartus, skrituļslidas, katamarānu). Vēlams iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruni 26364135.

Savukārt Valdis Paeglis savā saimniecībā Smiltenē, Raiņa ielā 69 apmeklētājus gaidīs 22. augustā, lai bišu dravā visi kopā noslēgtu dravošanas sezonu. Būs medus degustācija, bada pankūku cepšana un pat gulēšana uz bišu stropiem jaunajā bišu namiņā. Ieeja saimniecībā un dalība bez maksas. Iepriekš obligāti jāpiesakās, zvanot uz tālruni 29975297.

22. un 23. augustā dzirkstošo bērzu sulu “BIRZĪ” ražotnē Brantu pagasta “Kainaižos” apmeklētāji uzzinās, ko var iegūt no tradicionālās bērzu sulas, kā arī redzēs pasaulē pirmo sulu koku parku. Ražotnes apmeklējums – bez maksas. Papildu informācija, zvanot Ervinam Labanovskim uz tālruni 29199982.

“Dzintara lauki Vidzemē” – smiltsērkšķu saimniecība “AmberFarm” (Dzintarferma) Variņu pagasta “Liepūdrupos” piedāvās izzinošas ekskursijas smiltsērkšķu plantācijās, produktu degustāciju un  iegādi, kā arī meistarklasi saldumu gatavošanā. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka, zvanot Andrejam Nikam uz tālruni 20175175.

Novados