Bilskas ezera malā – sajūtu taka

Nesen jau rakstījām par izbūvēto turpinājumu aktīvās atpūtas un pastaigu takai gar Bilskas ezeru Smiltenes novadā.

Toreiz apskatot takas jaunumus, netālu no ezera centrālās peldvietas bērzu un citu koku paēnā ievēroju vēl kādu citu taku, kas tobrīd nebija pabeigta. Tagad darbs ir paveikts un bilskēnieši un pagasta viesi tikuši pie vēl viena patīkama jaunuma, kas, izrādās, ir sajūtu taka – laba lieta, jo sniedz iespēju gūt jaunas sajūtas, basām pēdām staigājot pa visdažādākajiem segumiem.  

Projektu “Sajūtu takas izveide Bilskas ezermalā” ir īstenojusi vietējā biedrība “Vilkmuiža 2011”. Pie Bilskas ezera tapusī sajūtu taka ikvienam dabas mīļotājam dod iespēju doties nelielā pastaigā basām kājām. Taka ir 57,87 metrus gara un veidota lielākoties no dažādiem dabas materiāliem: lielākiem un mazākiem akmeņiem, koksnes, sūnām un tamlīdzīgi.

Projekta “Sajūtu takas izveide Bilskas ezermalā” kopējās izmaksas ir 840,31 eiro, no tiem 420 eiro  ir Smiltenes novada domes līdzfinansējums, bet 420,31 eiro – biedrības līdzekļi (ziedojumi un biedru nauda), informē Ira Punkstiņa, biedrības “Vilkmuiža 2011” valdes locekle.

Ziedojumi sajūtu takai tika savākti 2019. gadā Smiltenes novada svētkos pie Mēru muižas. Toreiz biedrība “Vilkmuiža 2011” organizēja labdarības akciju, kurā “Vilkmuižas 2011” biedri un citi atsaucīgi Bilskas pagasta iedzīvotāji bez atlīdzības izcepa dažādas kūkas un tortes, ko par ziedojumiem bija iespējams iegādāties novada svētku laikā. Saziedoja vairāk nekā 360 eiro, kas arī tika novirzīti  mērķim – sajūtu takas izveidei pie Bilskas ezera.

Takas ierīkotāji aicina saudzīgi izturēties pret izveidoto infrastruktūru un atgādina, ka taka ir paredzēta staigāšanai ar basām kājām, nevis ar apaviem. Lai takas segumam izmantotie materiāli kalpotu ilgāk, pa taku nav ieteicams skriet.

Novados