Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bilskēnieši apgūst projektus, lai uzlabotu apkārtējo vidi

Kopš 2011. gada Bilskas pagastā, apvienojoties aktīviem vietējiem iedzīvotājiem, darbojas biedrība “Vilkmuiža 2011”. Tās mērķis ir apgūt projektus, lai uzlabotu vidi un dažādotu pakalpojumu pieejamību vietējiem iedzīvotājiem. Šobrīd biedrība īsteno āra trenažieru iegādi un uzstādīšanu, kā arī ir savākusi ziedojumus sajūtu takas izveidei pie Bilskas pamatskolas.

Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja, biedrības “Vilkmuiža 2011” valdes locekle Linda Karlsone laikrakstam stāsta, ka vienlaikus darbojas arī Bilskas pamatskolas padomē, kurā sarunās ar vecākiem noskaidrojās: “Bērniem, kuri paliek internātā, kā arī vecāko klašu skolēniem pietrūkst, kur pavadīt brīvos brīžus. Pie skolas atrodas rotaļlaukums, taču tas interesantāks ir jaunākiem skolēniem un pirmsskolas grupiņu bērniem. Lielajiem bērniem īsti nav, ko darīt. Piedāvājām skolēniem izvēlēties starp basketbola grozu un strītbola laukumu vai āra trenažieriem. Vairākums bija par āra trenažieru laukuma izveidi.”

L. Karlsoni priecē, ka skolas teritorija kļūs labiekārtotāka un vēl apdzīvotāka. Pēc projekta īstenošanas, visticamāk, pa dienas vidu āra trenažierus vairāk izmantos bērni, bet pārējā laikā tie būs brīvi pieejami ikvienam iedzīvotājam. “Projekta mērķis ir līdz 2020. gada augustam iegādāties un uzstādīt piecus āra trenažierus. No savas puses esam visu izdarījuši, atliek gaidīt, kad uzņēmējs piegādās pasūtījumu un to uzstādīs. Ļoti ceram, ka tas varētu būt jau šoruden. Gribu arī pastāstīt, ka biedrības pārstāves Smiltenes novada desmit gadu jubilejas svinībās Mēros bija sacepušas gardas kūkas, ar kuru palīdzību vācām līdzekļus sajūtu takas izveidei, kas būs līdzās āra trenažieru laukumam. Bija liels pārsteigums, ka izdevās savākt nedaudz vairāk kā 360 eiro. Taku gan mēs plānojam izveidot nākamajā gadā. Vēl mums ir iecere laukumu papildināt ar batutiem, bet tiem līdzekļi jāparedz pašvaldības budžetā,” stāsta L. Karlsone.

Projekta “Āra trenažieru iegāde un uzstādīšana” realizācija kļuva iespējama, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” līdzekļus. Projekta kopējās izmaksas ir 5233,25 eiro, no kurām Lauku atbalsta dienests līdzfinansē 4709,92 eiro, Smiltenes novada domes līdzfinansējums ir 523,33 eiro apmērā.

Novados