Bioloģiskajā saimniecībā – laba kartupeļu raža

Smiltenes pagastā, bioloģiskajā piemājas saimniecībā «Bises», kur saimnieko Valfrīds un Laura Mičuļi, turpinās kartupeļu novākšana no lauka. Šogad raža ir laba. Saimnieks saka, – to lielā mērā ietekmē laikapstākļi, kas bijuši labvēlīgi – īstajā brīdī uzlijis un vasarā izpalicis ilgstošs karstums.

«Lielās konkurences dēļ pēdējā piecgadē apjomu esam nedaudz samazinājuši. Šobrīd kartupeļus audzējam divu līdz trīs hektāru lielā platībā. Tas ir optimālais daudzums, lai pašu izaudzēto veiksmīgi realizētu. Lielākoties tos piegādājam skolām un vedam uz tirgu Smiltenē. Pēc pieprasījuma piegādājam arī uz Cēsīm un Valmieru,» stāsta V. Mičulis.

Bioloģiskajā piemājas saimniecībā tiek audzētas arī dažādas ogas un vēl citi dārzeņi. «Bisēs» saimnieko V. Mičulis kopā ar sievu. Ja darāmā ir daudz, tiek pieaicināti palīgi, visčaklākie esot pensionāri.

Latvieši uzturā daudz lieto kartupeļus, taču līdz ar paaudžu maiņu mainās arī paradumi. V. Mičulis spriež, ka nākotnē vajadzēs iegādāties mizošanas iekārtu, jo jau tagad ir uzņēmumi, kuri vēlas, lai tiem tiktu piegādāti nomizoti kartupeļi, kā arī jau sagriezti. Īpaši jaunā paaudze priekšroku dod jau pussagatavotai produkcijai – lai, izņemot kartupeļus no iepakojuma, uzreiz var likt uz pannas, nevis tos ņemt no smilšaina maisa un patērēt laiku mizošanai.

Novados