“Birzītei” – 10 gadi

Nākamajā sestdienā, 29. augustā, no pulksten 10 Strenčos būs iespēja atpūsties un sportot 10. Birzītes Dārza svētkos “Ballīte vasarai”.

Šogad aprit 10 gadi, kopš pilsētā pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas tika “ielikti pamati” Birzītes brīvdabas atpūtas un sporta laukumam Parka ielas malā.

Nu jau par tradīciju ir kļuvuši Birzītes Dārza svētki augusta nogalē, šogad tajos tiek solīti arī dzimšanas dienas pārsteigumi, un, kā jau ierasts, neizpaliks cienasts. Brokastīs būs tēja un pankūkas, par kuru cepšanu rūpēsies biedrība “Kāre”, bet pusdienlaikā biedrība “Šūpolēs” cienās ar Birzītes zupu. Svētku apmeklētāji aicināti līdzi ņemt savu īpašo vasaras ievārījumu un kādu paša izaudzētu dārzeni zupai.

Visas dienas garumā Birzītē varēs sacensties volejbolā (MIX 3:3), bočē jeb bumbu ripināšanas sporta spēlē (komandā trīs dalībnieki), lodes grūšanā, basketbola metienos, šautriņu mešanā un volejbolā (krastu mačā 4:4).

Birzītes brīvdabas atpūtas un sporta laukumā ir volejbola laukums, basketbola grozs, šūpoles, vingrošanas iekārtas, no koka izgatavoti soli un galds un vēl cits aprīkojums.

“Esam domubiedru grupa, kas visu laiku Birzīti auklē un uzpasē. Ja ko vajag, uzlabojam. Pēdējā laikā teritoriju  čakli  appļauj novada dome. Diemžēl laika gaitā pūst koka konstrukcijas, un tad vai nu novada pašvaldība, vai mēs paši tās nomainām. Tagad, piemēram, pēc atjaunošanas prasās soliņi,” stāsta Birzītes domubiedru grupas pārstāve, tuvējās mājas iedzīvotāja Inga Čukure.

 Viņa ievērojusi, ka Birzīte ir iecienīta strencēniešu atpūtas vieta ne tikai vasarā, bet arī ziemā.

“Tāds sakopts stūrītis, kur var dabā atpūsties,” piebilst Inga Čukure.


Novados