Blomes deju studijai "Kristāls" pirmajā piecgadē vērojama izaugsme

Pirms pieciem gadiem pavasarī Blomes pagasta iedzīvotāja Kristiāna Vincjuna, vietējo dāmu pamudināta, tautas namā sāka vadīt aerobikas nodarbības. Drīz vien tās pārtapa dejā un tika nodibināta mūsdienu deju studija “Kristāls”.

Šobrīd tajā dejo nedaudz vairāk kā sešdesmit bērnu un jauniešu ne vien no Smiltenes novada, bet arī apkārtējām apdzīvotajām vietām. Lielākais uzdevums šopavasar ir pienācīgi sagatavoties mūsdienu deju skatei un nopelnīt ceļazīmi uz vasarā gaidāmajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

“Pirmo reizi studija “Kristāls” pretendē uz dziesmu un deju svētkiem. Tas ir liels un nozīmīgs notikums, tāpēc līdz mūsdienu deju skatei, kas 9. aprīlī notiks Mālpilī, ir vēl daudz ko darīt. Repertuārā ir trīs dejas. Būtu gandarīta, ja kaut vai ar vienu deju mēs tiktu uz svētkiem. Pārstāvēsim vecuma kategoriju 8. un 9. klase, kopumā 18 dejotāji. Gatavošanās patiešām prasa daudz, arī uztraukums dara savu,” stāsta Smiltenes novada deju studijas “Kristāls” vadītāja K. Vincjuna.

Vēl viens no nozīmīgākajiem šā gada uzdevumiem ir deju uzvedums, kas būs veltīts Smiltenes pilsētas simtgadei. Plānots, ka tajā iesaistīsies visi “Kristāla” dejotāji. “Deju uzveduma pamatā būs stāsts par to, kā aug cilvēks, gluži kā mūsu pilsēta. Pagaidām viss vēl ir procesā, bet līdz simtgades svinībām tas būs gatavs,” teic K. Vincjuna.

Jautājot, kādi deju studijai bijuši pirmie pieci gadi, tās vadītāja atbild: “Pieci gadi ir paskrējuši nemanot, esmu gandarīta, ka dalībnieku skaits visu laiku turas stabili ap sešdesmit. Nenoliedzami, ir vērojama izaugsme un attīstība, arī pati šo gadu laikā esmu daudz mācījusies, piedaloties kursos un semināros, kā arī rīkojot pasākumus. Studijā ir arī karsēju grupa, kuru šogad reģistrējām Latvijas Karsēju sporta federācijā. Tas nozīmē, ka varēsim piedalīties karsēju čempionātos, kam arī gatavojamies,” teic “Kristāla” vadītāja.
Jāpiebilst, ka mūsdienu deju studija jaunus dalībniekus uzņem visa gada garumā, papildu informāciju par to var saņemt, zvanot K. Vincjunai uz 26290501.

Novados