Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blomes tautas namā norisinājās mūsdienu deju meistarklašu nedēļa

No 21. Līdz 25. oktobrim Blomes tautas namā norisinājās Kristiānas Vincjunas vadītās studijas “Kristāls” mūsdienu deju meistarklašu nedēļa. Meistarklases bija lieliska iespēja apgūt ko jaunu no daudz un dažādiem deju stiliem, ko izmantoja ne vien deju studijas dalībnieki, bet arī citi interesenti.

K. Vincjuna stāsta, ka studija jau otro gadu periodiski rīko deju meistarklases, kuras lielākoties norisinās vienas dienas ietvaros, tomēr šī bija otrā reize, kad ikvienam bija iespēja apmeklēt dažādu mūsdienu deju meistarklases vienas darba nedēļas garumā. “Pirmā šāda veida nedēļa tika aizvadīta vasarā. Meistarklašu nedēļās var pieteikties jebkurš, kam interesē deja, kāds noteikts deju stils, dejas vēsture, fiziskā kustība un dejas kultūra. Pieteikties bija iespējams uz vienu, vairākām vai visām meistarklasēm. Dalībniekam nebija obligāti jābūt studijas dejotājam, tāpat arī nebija noteikts vecuma ierobežojums,” stāsta deju studijas “Kristāls” vadītāja.

Šajās meistarklasēs studijas vadītāja bija uzaicinājusi Latvijas mūsdienu deju profesionāļus, kuri dalībniekiem sniedza ieskatu savā darbā un ikdienā. Vasarā notikušajās meistarklasēs varēja apgūt zumbu, laikmetīgo deju, capoeira, hoop dance jeb dejas ar riņķiem, bet aizvadītajā nedēļā dalībnieki ielūkojās fitnesa un uztura pasaulē, apgūstot fiziskos treniņus un konsultējās ar uztura speciālisti; urban dejas; Brodveja džezu, kas iekļāva klasiskākās deju kustības no Brodveja, klasisko džezu, baletu un laikmetīgo baletu.

“Meistarklasēs viesojās balerīna un vienas no Rīgas baleta studijām vadītāja Kate Ikauniece, kura deva iespēju dalībniekiem ne tikai apgūt klasikas un baleta pamatus, bet arī iejusties balerīnas lomā un uzlaikot puantes, kas dalībniekos radīja lielu prieku un sajūsmu. Savukārt stayling meistarklasē bija iespēja apgūt pašpārliecību un uzvedību uz skatuves, tā rada ieskatu arī salsas dejā. Tas nebūt nebija viss, jo notika arī hiphopa, vouge, latina dance un karsēju sporta meistarklases. Nedēļas noslēgumā, piektajā dienā, pēc pēdējās meistarklases tika rīkots bērnu atskaites deju koncerts, kuru apmeklēt varēja ikviens deju cienītājs, radi, draugi, kaimiņi. Koncertā bija baudāmas 17 deju horeogrāfijas, kas man radās nedēļas laikā, sadarbojoties ar deju pasniedzējiem. Jaunieši dalījās ar savu enerģiju, dejām un prieku. Pēc pasākuma tika aizvadīta diskotēka kopā ar Dj Demyjan,” stāsta K. Vincjuna.

Viņa studijas vārdā vēlas teikt lielu paldies par atbalstu tautas nama vadītājai Gitai Skadiņai, dejotājiem, vecākiem, skaņu un gaismu operatoram Artim, meistarklašu vadītājiem un visiem tiem, bez kuriem katra šāda meistarklašu reize neizdotos.

viedokļi

Emīlija Straujasaka, meistarklašu dalībniece:

- Man ļoti patika meistarklašu nedēļa. Bija ļoti forši, interesanti, un es tiešām iemācījos ko jaunu. Nevienu brīdi man nelikās, ka  ir garlaicīgi vai nepatīk, man tiešām bija patīkami dejot un uzņemt jaunu informāciju.

Patrīcija Melece, meistarklašu dalībniece:

- Piedalījos trīs meistarklasēs, bija ļoti forši un interesanti. Daudz ko iemācījos, piemēram, dažādus jaunus soļus. Pasākums bija vienkārši superīgs, tik daudz deju. Mīļš paldies skolotājai.

Dita Spalviņa, meistarklašu dalībniece:

- Meistarklašu nedēļa pagāja tik nemanāmi ātri un atraktīvi, ka nevaru sagaidīt nākamo. Katra diena – no pirmās līdz pat pēdējai – bija atrakciju pilna. Pirms uzstāšanās uztraukums ir pats labākais, kad viens uzmundrina, lai pēc tam viss sanāktu.

Sandra Ziemiņa, meistarklašu dalībniece:

- Vēlētos, lai vēlreiz notiktu meistarklases, jo tās ir vienkārši nepārspējamas, man ļoti, ļoti patika. Es ceru, ka būs vēl tāda iespēja.

Ilma Sīmane, dejotājas Patrīcijas mamma:

- Esmu ļoti sajūsmināta pēc deju studijas “Kristāls” koncerta. Tik daudz deju bija iemācījušies nedēļas laikā. Man prieks, ka pusaudžiem un jauniešiem ir iespēja iziet no ierastās vides, komforta zonas un sevi pierādīt uz skatuves. Paldies skolotājai Kristiānai par ieguldīto  darbu un noorganizētajām meistarklasēm.

Novados