Būvdarbu laikā slēdz Smiltenes pilsētas centru 2

Pirms Lieldienu brīvdienām Smiltenes centrā tika iestādīti vienpadsmit Zviedrijas pīlādži, kas bija viens no projekta “Smiltenes pilsētas Daugavas ielas un Baznīcas laukuma posma pārbūve” veicamajiem darbiem. 20. aprīlī pēc tehnoloģiskā pārtraukuma tika atsākti būvdarbi objektā. Autovadītāju ievērībai. Kopš nedēļas sākuma vispārējai transportlīdzekļu satiksmei ir slēgts Baznīcas laukums posmā no Mūrnieku ielas līdz Marijas ielai.

Smiltenes novada dome mājaslapā un savos sociālo tīklu kontos par izmaiņām informēja iedzīvotājus, lūdzam iepazīties ar satiksmes shēmu un respektēt uzstādītās ceļa zīmes un barjeras Baznīcas laukumā un Daugavas ielā.

Pirmajā dienā kopš centra slēgšanas laikraksts “Ziemeļlatvija” saņēma vairāku iedzīvotāju zvanus, kuros tie pauda  neizpratni par Valsts policijas rīcību. “Pie aptiekas stāv policijas ekipāža, vienu brīdi pat divas un, tiklīdz centrā iebrauc mašīnas, tās aptur un vadītājiem uzliek sodu. Man vairāki paziņas saņēma trīsdesmit eiro sodu. Cilvēki iet garām un smejas, tas taču nav normāli. Varēja pirmajā dienā preventīvi pastāvēt pirms iebraukšanas centrā un pabrīdināt cilvēkus, jo, neliegšu, pieradumam ir liels spēks un uzstādītās ceļa zīmes ne visi ievēro uzreiz. Neko šādu Smiltenē no policijas iepriekš neesmu redzējis. Pirmdien trīsdesmit eiro bija kā biļete cauri centram,” laikrakstam dusmīgi stāsta kāds vīrietis, kura darbavieta atrodas pilsētas centrā.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecāko speciālisti Zani Vaskāni, kura apstiprināja iepriekš izskanējušo informāciju. “Strādnieki objektā ir neapmierināti, ka autovadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus un traucē veikt būvdarbus. Smiltenes novada pašvaldība par izmaiņām iedzīvotājus informēja, ziņojot arī par apbraucamo ceļu. Ja vadītāji klaji ignorē noteikumus, apdraudot savu veselību, jo būvobjektā strādā arī smagā tehnika, tad notikuma vietā strādāja Valsts policijas amatpersonas. Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu transportlīdzekļu vadītājiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un uzlikts naudas sods trīsdesmit eiro apmērā. Ja iedzīvotāji turpinās ignorēt uzstādītās zīmes un barjeras, policijai nāksies atgriezties,” skaidro Z. Vaskāne.

Svarīgi piebilst, ka piekļuve ielas slēgtajā posmā ir nodrošināta esošajiem uzņēmumiem, lai veiktu preču piegādi, kā arī namu iedzīvotājiem. Projektu paredzēts īstenot līdz 10. oktobrim.

Komentāri 2

nazis.ass

Kā vienmēr - sagaidīt slēpnī, kamēr pārkāpj noteikumus un pārkāpējus sodīt, nevis novērst pārkāpuma izdarīšanu.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.21 12:50

nazis.ass

Ja autovadītāji neredz zīmes, nesaprot, kur un kā var braukt, kā var apbraukt, tad jāsoda būtu zīmju uzstādītāji. Ceļa zīmes ir paredzētas auto transporta kustības regulēšanai nevis sodīšanai. Neviens normāls autovadītājs nebrauks cauri būvlaukumam.

pirms 12 mēnešiem, 2020.04.21 17:58

Novados