Ciemos gaidīs Smiltenes ugunsdzēsēju depo

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šo piektdien, 17. maijā,  savas durvis visās savās daļās un posteņos Latvijā ikvienam interesentam atvērs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD septīto gadu pēc kārtas 17. maijā rīkos Atvērto durvju dienu, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu. Ciemiņus savā jaunajā depo ēkā gaidīs arī VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas Smiltenes postenis. 


Tur šogad var būt darbs

Atvērto durvju diena sāksies pulksten 10 un ilgs līdz pulksten 19, taču, ja kāds šajā laikā netiek, uz   depo Smiltenē var nākt arī agrāk vai vēlāk, aicina VUGD Smiltenes posteņa komandieris Renārs Žeļezkins.

It īpaši VUGD Smiltenes postenī gaidīs tos jauniešus un vīriešus, kuri vēlas paši strādāt par ugunsdzēsējiem-glābējiem. “Tuvākajā laikā, iespējams, VUGD Smiltenes postenī būs  vakanta štata vienība, jo notiek paaudžu nomaiņa. Ja kādam ugunsdzēsēja-glābēja profesija ir aicinājums un ir interese šo  darbu darīt, aicinu vērsties Smiltenes postenī. Tas attiecas arī uz jauniešiem, kuri absolvējuši vidusskolu, jo galvenā prasība, lai strādātu par ugunsdzēsēju-glābēju, ir vidējā izglītība, vecums, sākot no 18 gadiem, un laba fiziskā sagatavotība, lai izpildītu VUGD noteiktos normatīvus. Pretendents arī  nedrīkst būt iepriekš krimināli sodīts,” piebilst R. Žeļezkins.

Šobrīd VUGD Smiltenes postenī visas 14 štata vienības ir aizpildītas. Postenī strādā 13 ugunsdzēsēji-glābēji un posteņa komandieris.  

Atvērto durvju dienā ugunsdzēsēji-glābēji apmeklētājus iepazīstinās ar savu ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.


Bieži vien drošība ir pašu rokās

Līdz šim VUGD Smiltenes postenis šā gada laikā uz ugunsgrēkiem ir izbraucis 35 reizes. 21 gadījumā tie bijuši kūlas ugunsgrēki.

Posteņa komandieris norāda, ka biežākie ugunsgrēka izcelšanās iemesli šogad ir kūlas dedzināšana un  netīrīti dūmvadi, kā rezultātā skurstenī aizdegas sodrēji. “Šādu izsaukumu nebūtu, ja cilvēki sakoptu savu īpašumu teritorijas un regulāri tīrītu dūmvadus, tādēļ aicinu iedzīvotājus arī pašiem rūpēties par savu drošību – sakopt īpašumus, uzraudzīt apkures ierīces,” aicina R. Žeļezkins.

Kopš pērnā gada Ziemassvētkiem VUGD Smiltenes postenis uz visiem izsaukumiem izbrauc ar savu jauno specializēto autocisternu MAN 6x6 ar ūdenstilpni septiņām tonnām ūdens (vecajai autocisternai tās bija vien aptuveni trīs tonnas). Jaunā automašīna ir pilnībā aprīkota ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgota VUGD vajadzībām. 

“Jaunā mašīna postenim ir liels  ieguvums, ņemot vērā gan lielo ūdens ietilpību, gan labo caurgājamību. Ar jauno mašīnu esam nobraukuši četrus tūkstošus kilometru, un mašīna tehniski ne reizi nav pievīlusi,” piebilst VUGD Smiltenes posteņa komandieris.

Novados