“Covid-19” pacienta nāves gadījumā tuvinieku sāpēm pievienojas daudz neskaidrību 3

Pēdējo nedēļu laikā katru diennakti Latvijā tiek ziņots par jauniem nāves gadījumiem personām, kurām «Covid-19» tests bijis pozitīvs. Novembrī šādu vēsti saņēma arī kāda Smiltenes novada iedzīvotāja. Cienījamā vecuma kundzes vīrs bija «Covid-19» pacients, kurš mira ārstniecības iestādē.

«Tas ir ļoti smagi. Rudens sākumā vīrs nokļuva slimnīcā. Tika veikts «Covid-19» tests, un tas bija negatīvs. Slimnīcā nācās pavadīt vairākas nedēļas. Tajā laikā tika veikts vēl viens «Covid-19» tests, šoreiz atbilde bija pozitīva. Bet, tā kā nebija simptomu, ārsti atļāva no slimnīcas viņu pārvest mājās,» stāsta Smiltenes novada iedzīvotāja.

Dažas dienas vēlāk senioram kļuvis sliktāk, tāpēc izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kas pacientu nogādāja slimnīcā. Tā arī bija pēdējā reize, kad kundze redzēja savu vīru. Pārdzīvojumu ir daudz, jo arī, pavadot tuvinieku pēdējā gaitā, ja tas bijis «Covid -19» pozitīvs, jāievēro īpaša piesardzība.

Noteikumi par kārtību dažādās situācijās, kas saistīta ar «Covid-19» pacientiem un mirušām personām, kopš pavasara ir mainījušies vairākkārt. Ikdienā ne vienmēr tiem var izsekot līdzi, bet gadījumos, kad piedzīvots smags zaudējums, ir vēl grūtāk.

Plašāk par šo tematu lasiet laikraksta «Ziemeļlatvija» 20. novembra numurā. 

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Ir dzirdēti stāsti, ka mirušo no kovid glabā melnā maisā, kas nav logiski, jo viņu tak mazgāja, balzamēja, ietērpa un laikam visu nodezinficēja.

Ja kovids ir tik lipīgs, kāpēc sabiedribā var pārvietoties bez cimdiem, un brinumainā kārtā nesalsimt, bet mirušo pedējo reizi ieraudzīt nevar?

Tas atkal neiet kopā ar logiku.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 20:26

bezugunsnavdumu

Kāpēc cilvēki nesaslimst no mājdzīvniekiem, kuri brīvi pārvetojās pa pilsētu, un mājās tiek bez dezinfekcijas?

Kāpēc tikai maskas itkā glābs? Varbūt nav nekāda vīrusa? Korejā jau runā par trešo kovida vilni. Gribās pasauli ieraut 30 gadu krīzē. Atkārtot pēc 100 gadiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 20:29

duksis4x4

Neskaidrība jau ir pavisam normāla parādība, ja runājam par vīrusu, kurš uzradies pavisam nesen un parastam ierindas mediķiem svešs un nezināms. Ir vairākos gadījumos pieminēti gadījumi ar mājdzīvniekiem, kur tie inficējušies un vīrusu nepārdzīvojuši. Nupat Dānijā likvidēja miljoniem ūdeļu, bija raksti arī iepriekš par infekciju no dzīvniekiem, un ne jau tos glāstot kas būtu tikai kā inficēšanās no saskares ar virsmu. Arī bruņnesis, sikspārņi taču dzīvnieki. Par testa precizitāti laikam jāpiebilst tikai to, ka to neviens tests neuzrāda kā ''briesmoni ar uzrakstu kaklā'', bet gan noteiktas vielas vai antivielu klātbūtni un manuprāt, tieši tāpēc ir iespējama kļūdīšanās. Arī Zviedrija atzina, ka kaut kāds procents mirušo, iespējams, nebūtu jāsaista ar covid.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.21 08:22

Novados