“Covid-19” pozitīvs tests arī vairākiem Smiltenes vidusskolas skolēniem; kopumā Smiltenes novadā infekcija konstatēta 52 personām

Pēc pirmajiem saslimšanas gadījumiem ar «Covid-19», kas saistīti ar Smiltenes vidusskolas Dārza ielas 17 ēkā strādājošajiem, šonedēļ mērķtiecīgi testēti arī skolēni, kuriem mācības klātienē notika šajā izglītības iestādes ēkā. Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina atklāj, ka ceturtdien, 12. novembrī, pēdējie skolēnu veiktie siekalu testi ir nogādāti E. Gulbja laboratorijā. Taču jau šobrīd ir saņemta ziņa, ka «Covid-19» pozitīvs ir apstiprināts vairākiem skolēniem.

«Kopumā šonedēļ vairākās dienās siekalu tests veikts 160 Smiltenes vidusskolas skolēniem. Daļa rezultātu jau ir zināmi. Par tiem Slimību profilakses un kontroles centrs informē bērnu vecākus, nevis izglītības iestādi, jo tā ir sensitīva informācija. Šobrīd skola zina par vairākiem skolēniem, kuriem konstatēta inficēšanās ar «Covid-19». Šo informāciju mums labprātīgi pavēstīja saslimušo skolēnu vecāki,» laikrakstam stāsta direktore I. Vergina. Visticamāk, ceturtdien nodoto siekalu testu rezultāti būs zināmi piektdien. 

Atkarībā no jaunatklāto gadījumu skaita un pēc konsultēšanās ar pašvaldību un Slimību profilakses un kontroles centru Smiltenes vidusskolas vadība piektdien, 13. novembrī, lems, kā mācību procesu izglītojamiem organizēt nākamajā nedēļā.

«Ziemeļlatvija» jau rakstīja, ka šonedēļ attālināti mācās arī Smiltenes vidusskolas 1. līdz 4. klašu skolēni. Klātienē izglītības iestādi apmeklē vien pirmsskolas vecuma bērni. Direktore stāsta, ka, tiklīdz būs pieņemts lēmums, vecāki tiks informēti «E-klasē», aktuālā informācija tiks publicēta arī skolas sociālo tīklu kontos un pašvaldības mājaslapā.

Ceturtdienas, 12. novembra, vakarā Slimību profilakses kontroles centrs ir atjaunojis jaunākos datus ««Covid-19» infekcijas izplatības Latvijā» kartē. «Covid-19» infekcija pēdējo 14 dienu laikā Smiltenes novadā konastatēta kopumā jau 52 cilvēkiem. Jāpiebilst, ka vēl šorīt Smiltenes novadā saslimušo skaits bija krietni mazāks, precīzi - 13. 

Pagaidām nav zināms, cik daudz no jaunatklātajiem gadījumiem ir saistīti ar izglītības iestādi.


Novados