Dabas liegumā “Sedas purvs” – niedru skulptūru festivāls

Tiem, kuri ziemā aktīvi bauda Latvijas dabas skaistumu, būs iespēja no niedrēm veidot skulptūras un pēc tam vakarpusē vērot skulptūru ugunskurus.

Sestdien, 2. martā, Strenču novada Jērcēnu pagastā dabas liegumā “Sedas purvs” notiks 2. Niedru skulptūru festivāls. Rīkotāji aicina pieteikties dalībniekus līdz ceturtdienai, 28. februārim, pulksten 10.

Pieteikties iespējams pie Rūtas Zepas, zvanot uz mobilo tālruni 26361362 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai pie Jāņa Pērles, zvanot uz mobilo tālruni 26222682 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]. Festivālu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar zemnieku saimniecību “Laidavas” un Strenču novada pašvaldību. 

Pasākuma norises dienā organizatori aicina dalībniekus – komandas divu līdz sešu cilvēku sastāvā – ierasties no pulksten 12. Pulksten 13 – dalībnieku instruktāža. Līdz pulksten 16 – niedru skulptūru veidošana, bet no pulksten 16.15 – dalībnieku sveikšana un karstas tējas baudīšana. Pēc tam būs iespēja izmēģināt roku šaušanā pa mērķiem Jērcēnu mednieku namā. Varēs apskatīt arī pašu Jērcēnu muižu. Līdz ar krēslas iestāšanos ap pulksten 18 iecerēta niedru skulptūru dedzināšana. 

Pirms skulptūru veidošanas katrai komandai ierādīs savu vietu. Būs pieejami palīgmateriāli konstrukciju veidošanai, kā arī stieples un auklas. Varēs izmantot arī organizatoru sarūpētās niedres. Dalībniekiem vajadzētu nodrošināties ar mačetēm vai krūmgriežiem niedru vākšanai, kā arī būs vajadzīgas šķēres vai knaibles.


20190219-0918-af-190203-seda-niedres-2-2

Novados