Daudz laimes jubilejā, “8 CBR”!

Jaunais 2019. gads ir vēsturisks atskaites punkts vienam no vecākajiem un lielākajiem ceļu un tiltu būves uzņēmumiem Latvijā – SIA “8 CBR” Smiltenē.


Jaunā gada, 2. janvārī, apritēja 60 gadi kopš  “8 CBR” dibināšanas. Uzņēmumam ir sākusies 61. sezona.

Dāvanu sarūpē pilsētas pirmklasnieki
Jauku, oriģinālu  dāvanu jubilāram sarūpējuši Smiltenes vidusskolas pirmklasnieki. Par godu uzņēmuma “8 CBR” 60 gadu jubilejai  ir tapis 2019. gada kalendārs, ko “8 CBR” uzdāvināja saviem darbiniekiem, sadarbības partneriem un šās dāvanas veidotājiem. Kalendāra vizuālo noformējumu sarūpēja 1. klases skolēni,  ļaujoties radošai fantāzijai un dāvinot SIA “8 CBR” vizuālās mākslas stundās tapušus zīmējumus par tādiem tematiem, kā ceļš, ceļu būvtehnika, ceļa zīmes, darbs uz ceļiem un tiltiem.

Smiltenes vidusskolā ir pavisam trīs 1. klases komplekti. “Projektā par kalendāra veidošanu piedalījās visi mūsu pilsētas vidusskolas pirmklasnieki, pavisam 78  bērni.

Vērtētāji bija mūsu uzņēmuma speciālisti, kuriem bija ļoti grūti izvēlēties 12 zīmējumus katram gada mēnesim no šiem 78 darbiem,” “Ziemeļlatvijai” teic SIA “8 CBR” valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs. 

Personīgi viņam, redzot bērnu zīmējumus, vispatīkamāko pārsteigumu sagādāja pirmklasnieku redzējums, no kura pieaugušajiem ir vērts mācīties. “Mazie redz lietas, kas ir vajadzīgas uz ceļiem  drošības ziņā. Cilvēki bieži brauc ātri, neievēro uzliktās ceļa zīmes, sūkstās, ka tās traucē, kad steidzamies, bet, kad paskatāmies  bērnu zīmējumos, tad redzam  ka strādniekiem uz ceļa ir drošības vestes, ir ātruma ierobežojumi un strādā luksofori. Patīkami pārsteidz tas, cik  bērni ir vērīgi un redzīgi,” Smiltenes vidusskolas pirmklasniekus uzteic A. Lacbergs.

Pateicībā par ieguldīto darbu uzņēmums “8 CBR” pilnīgi visiem Smiltenes vidusskolas pirmklasniekiem, zīmējumu autoriem, uzdāvināja  bērnu veidoto 2019. gada kalendāru, zīmēšanas bloku un krāsu zīmuļus un pacienāja ar augļiem.

“Tas ir skaists žests no uzņēmuma puses – pasniegt dāvanu visiem 1. klases skolēniem, nevis tikai tiem bērniem, kuru zīmējumi iekļuva kalendārā. Dāvanas izdalījām pēdējā skolas dienā pirms brīvlaika pasākumā, kurā bija klāt arī skolēnu vecāki, un arī vecāki bija laimīgi par to, ka viņu bērni ir novērtēti,” stāsta Smiltenes vidusskolas 1.c klases audzinātāja Anita Žeļezkina.

Skolotāja piebilst, ka pirmīši, zīmējot kalendāram, ne tikai radoši izpaudās un strādāja ar lielu atbildības sajūtu, bet no stundās stāstītā arī uzzināja, kas ir uzņēmums “8 CBR” un ko tas dara, proti, pateicoties arī “8 CBR” strādājošajiem, ir ceļi un ielas, pa kuriem bērniem nokļūt skolā.

Lielākā vērtība – profesionāli darbinieki
Uzņēmums “8CBR” ir viens no lielākajiem darba devējiem Smiltenes novadā un lielākajiem nodokļu maksātājiem Smiltenes novada pašvaldības budžetā.

Kopš dibināšanas 1959. gadā uzņēmums ir uzkrājis bagātu pieredzi un nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būvniecības, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmuma lielākā vērtība ir zinoši, profesionāli un pieredzes bagāti darbinieki. Pateicoties uzņēmuma darbinieku lielajai pieredzei un modernajām tehnoloģijām, “8 CBR” piedāvātie pakalpojumi tirgū vienmēr ir izcēlušies ar augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē. Uzņēmumā ir vairāk nekā 200 darbinieku. 
Kopš 2008. gada SIA “8 CBR” ir viens no “A.C.B.” uzņēmumu grupas dalībniekiem.

Novados