Daudzviet Smiltenes, Valkas un Strenču novada ciemos pasta pakalpojumus vairs nevar saņemt klātienē

“Latvijas Pasts” klātienes pakalpojumu sniegšanu pašlaik ir apturējis mazajās pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās, kas atrodas vietējo pašvaldību telpās. Līdz ārkārtas situācijas beigām iedzīvotāji pasta pakalpojumus šajās teritorijās var saņemt pēc pieprasījuma savā dzīvesvietā, nepieciešamo pakalpojumu iepriekš piesakot pa tālruni.

“Minētajā laika periodā vietējie iedzīvotāji pasta pakalpojumus varēs saņemt pēc pieprasījuma, un tos klienta dzīvesvietā sniegs teritoriju apkalpojošais pastnieks vai arī klienti aicināti apmeklēt tuvāko pasta nodaļu. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošinās visus tos pasta pakalpojumus, kas bija pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, kā, piemēram, pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas  kontā,” par būtiskākajām izmaiņām, kas skar lauku iedzīvotājus, informē “Latvijas Pasta” vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone.

Sākot ar 21. martu, sestdienās un svētdienās līdz turpmākajiem lēmumiem būs slēgtas visas Latvijas Pasta nodaļas visā valsts teritorijā. Noskaidrojām, ka pasta nodaļās Valkā un Smiltenē darba dienās darba laiks nav saīsināts.

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, “Latvijas Pasts” aicina maksimāli izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu, kā arī pāradresēt ienākošos reģistrētos sūtījumu uz kādu no Latvijas Pasta pakomātiem. “Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka attālināti pieteikties pakalpojumiem iespējams arī Smiltenes pasta nodaļas un Valkas 1. pasta nodaļas apmeklētājiem, izmantojot “In-Out” pasta aplikāciju, ko ērti uzinstalēt gan iOS, gan Android ierīcēs. 

“Covid-19” slimības izplatības ierobežošanas laikā Latvijā arī pasta nodaļu darbiniekiem atbilstoši valstī izsludinātajiem ārkārtas situācijas nosacījumiem un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijām noteikti pastiprināti personiskās higiēnas un pasta nodaļu inventāra papildu dezinfekcijas pasākumi. 

Atbildot uz daudzu iedzīvotāju jautājumiem, visas nodaļas ir apgādātas ar papildu dezinfekcijas līdzekļiem kā personiskajai lietošanai, tā nodaļu telpu un inventāra apstrādei. Arī visi pastnieki ir attiecīgi informēti un apgādāti ar dezinfekcijas un citiem drošības līdzekļiem personiskajai lietošanai. Analogi drošības līdzekļi piemēroti arī šķirošanas kompleksa darbiniekiem.

UZZIŅAI

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietas, kas kopš 18. marta klientus apkalpo tikai pēc pieprasījuma

Publicējam tālruņu numurus saziņai ar pakalpojumu sniegšanas vietām pagastos:

  • Bilskā – 26655494
  • Blomē – 26655494
  • Brantos – 26655494
  • Ērģemē – 28676389
  • Jaunjērcēnos – 22039507
  • Plāņos – 22039507
  • Vijciemā – 26655494
  • Zvārtavā – 2867638

PADOMS

Kā rīkoties, ja saņemts pasta sūtījums, bet šobrīd klients nevēlas tam nākt pakaļ uz pasta nodaļu

No 16. marta stājās spēkā jauna kārtība sūtījumu uzglabāšanai pasta nodaļās – līdzšinējo 30 dienu vietā sūtījumi tiks uzglabāti 60 dienas, un šo pakalpojumu klienti var saņemt bez maksas. Līdz šim par sūtījumu uzglabāšanu pasta nodaļās ilgāk par desmit dienām no klientiem tika iekasēta pakalpojuma maksa. Līdz ar jauno kārtību klientiem nav steidzami jāapmeklē pasta nodaļa sūtījuma saņemšanai, jo 60 dienu periodā tie netiks nosūtīti atpakaļ izsūtītājam un bez maksas glabāsies nodaļā.

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, var izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu.

Kā alternatīvu reģistrētu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļās iesaka šo sūtījumu pārvirzīšanu uz jebkuru no “Latvijas Pasta” pakomātiem visā valstī, izmantojot uzņēmuma mobilo lietotni.  Pasts nodrošina iespēju mobilajā lietotnē attālināti pārvirzīt jebkuru izsekojamu, ierakstītu vai apdrošinātu pasta sūtījumu uz kādu no uzņēmuma 61 pakomātu visā Latvijā.

Novados