Dodoties uz Valgu, jāaizpilda elektroniskā anketa

No pirmdienas, 12. oktobra, visām Latvijā ieceļojošām personām obligāti ir jāaizpilda elektroniskā anketa tīmekļvietnē Covidpass.lv. 

Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Samanta Nalivaiko informē, ka aizvadītajā piektdienā valdība nolēma, ka Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar Igauniju, jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa reizi 30 dienās. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka Valkas novadā deklarētiem iedzīvotājiem, dodoties uz Valgas pagasta teritoriju un atgriežoties atpakaļ uz Latviju, nav jāievēro desmit dienu ilga pašizolācija. Savukārt Latvijas, tostarp arī Smiltenes un Strenču novada iedzīvotājiem, pašizolācija ir jāievēro.

Valdība lēmusi, ka par elektroniskā apliecinājuma neaizpildīšanu draud atbildība ar naudas sodu līdz 2000 eiro.

S. Nalivaiko norāda, ka katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi. Savukārt nepilngadīgām personām elektronisko anketu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi.

“Ziemeļlatvija” interesējās, kā jārīkojas tiem vecāka gadagājuma valcēniešiem, kuri bieži dodas uz Valgu iepirkties, bet viņu rīcībā ir mobilais podziņtelefons, kā arī seniori neprot lietot internetu, tātad arī pašu spēkiem nevarēs aizpildīt elektronisko anketu. Turklāt daudziem nav izveidota e-pasta adrese, kuru prasīts norādīt anketā. 

S. Nalivaiko skaidro, ka šādos gadījumos ir jālūdz palīdzība radiniekiem vai trešajām personām, jo valdība nav paredzējusi kārtību, ka šīs anketas varētu aizpildīt papīra formātā.

Kā “Ziemeļlatvijai” atzina kāda valcēniete, atkal tiek ierobežota vecāka gadagājuma iedzīvotāju ikdiena, tostarp iespējas doties uz kaimiņpilsētu Valgu savās darīšanās. Pensionāre pieļauj, ka līdz ar šīs elektroniskās anketas ieviešanu daudzi seniori izvēlēsies nedoties uz Valgu, jo ne jau visiem ir radinieki un paziņas, kas varētu izlīdzēt ar reģistrēšanos.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas iedzīvotājs e-pastā vai telefona ekrānā saņems personificētu QR kodu, kas apliecina datu iesniegšanu. Kods nepieciešams, lai pārvadātāji, Veselības inspekcija, Valsts policija, pašvaldības policija un robežsargi varētu pārliecināties par noteikto ierobežojumu ievērošanu. Valsts robežsardze un Slimību profilakses un kontroles centrs pēc nepieciešamības varēs piekļūt personas datiem. 

Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “Saņemt QR kodu atkārtoti”, ievadot savu e-pasta adresi. Anketā norādītie dati tiks automātiski nodoti tiesībsargājošām iestādēm – Valsts policijai, Valsts robežsardzei un Slimību profilakses un kontroles centram. Personas datus uzglabās 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām personas datus automātiski dzēsīs.


Uzziņai

Kas jānorāda elektroniskajā anketā tīmekļvietnē Covidpass.lv:

  • vārds, uzvārds,
  • personas kods vai ceļošanas dokumenta (pases vai ID kastes) numurs,
  • kontakttālrunis un e-pasta adrese,
  • faktiskā adrese, kur persona būs sastopama,
  • valstis, kurās persona ir uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā,
  • cita uzraugošajām institūcijām nepieciešama informācija.


Novados