Donoru atsaucība ir īpaši svarīga. Šodien Smiltenē Donoru diena

Ceturtdien, 30. aprīlī, no pulksten 10 līdz 13 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā notiks Valsts asinsdonoru centra rīkotā donoru diena. Šajā sarežģītajā laikā katrs iedzīvotājs, kurš ir pilnīgi pārliecināts par savu veselības stāvokli, ir ļoti gaidīts asins donoru dienā, lai kopā varam palīdzēt tiem, kuri cīnās par savu dzīvību.

“Saistībā ar situāciju valstī vēlamies vērst uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies. Ievērojot visus drošības nosacījumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā,” laikraksta lasītājus informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Bergmane.
Smiltenes pilsētas Kultūras centrā asins ziedošanas vietā tiks ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte šajā sarežģītajā periodā ir rūpēties gan par centra personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka donoram līdzi jābūt pasei vai eID kartei, kā arī jānorāda savs bankas konta numurs. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem.

SVARĪGI ZINĀT
VADC aicina donorus:
pirms ierašanās donora anketa jāaizpilda elektroniskā formātā:
https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, ja ir iespējams, jāierodas ar jau izdrukātu anketu;
godīgi jāatbild uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti jāpārrunā savs veselības stāvoklis ar ārstu;
uz asins ziedošanas vietu vēlams ierasties ar privāto transportu;
šaubu gadījumā par veselības stāvokļa atbilstību vispirms donori aicināti zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 80000003.

Drošības pasākumi ziedošanas vietās:
katram apmeklētājam ar parakstu jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav ceļojis vai bijis kontaktā ar personu, kas atgriezusies no vīrusa “Covid-19’ skartajām teritorijām, un ka nav elpceļu saslimšanas simptomu;
ierodoties tiek mērīta temperatūra;
tiek regulēta donoru plūsma, lai ievērotu nepieciešamo divu metru distanci;
ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi;
ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi gan donoriem, gan darbiniekiem.

Novados