Drīkst apciemot tuviniekus pansionātā Smiltenē

SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” kopš 10. jūnija ļauj tuviniekiem apmeklēt Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas klientus, ievērojot noteiktus drošības pasākumus. Pēc ārkārtējā stāvokļa beigām pansionāta iemītnieki drīkst uzturēties slimnīcas un Vecajā parkā, pastaigu laiks netiek ierobežots.

“Joprojām klientu veselība un drošība ir pirmajā vietā, tāpēc gan klientiem, gan apmeklētājiem ir jāievēro vairāki nosacījumi. Jāteic, ka jau pirmajā dienā iemītnieki izmantoja iespēju doties pastaigā uz Veco parku, kas nebija ļauts kopš 12. marta. Klientus nāk arī apciemot, apmeklētāju plūsma ir rāma. Ir atsākusies rosība, pēc kā tik ļoti visi bija noilgojušies. Šodien pie mums notiks dievkalpojums, ko vadīs mācītājs Reinis Kulbergs. Vadītājs deva akceptu arī tradicionālajam Līgo pasākumam, kas notiks 19. jūnijā pie slimnīcas. Protams, ievērojot gan distancēšanos, gan visas epidemioloģiskās prasības. Muzikālus priekšnesumus sniegs mūsu jau iemīļotie draugi no Grundzāles – sieviešu vokālais ansamblis “Prieks, kur tu rodies?!”,” stāsta SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Anita Bušmane.

A. Bušmane informē, ka no 10. jūnija tiek uzņemti jauni klienti ilglaicīgā Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļā. Klienti tiek uzņemti tikai ar nosacījumu, ka divas dienas pirms ievietošanas Sociālās aprūpes nodaļā ir veikts “Covid-19” tests un tas ir negatīvs. Pēc uzņemšanas Sociālās aprūpes nodaļā klientiem būs jāievēro 14 dienas pašizolācija. “Šobrīd jau ir izveidojusies rinda, jo “Covid-19” infekcijas ierobežošanas laikā jaunus klientus neuzņēmām,” piebilst A. Bušmane.

UZZIŅAI

Drošības pasākumi, kas jāievēro:

apmeklējums tikai ar iepriekšēju pierakstu, laicīgi piesakoties uz konkrētu laiku. Pieteikšanās darba dienās, zvanot uz 26169787, un brīvdienās – 29276022;
uz apmeklējumu jāierodas precīzi noteiktajā laikā;
jāievēro higiēnas noteikumi (roku mazgāšana, dezinfekcija).
Apmeklējot klientus iekštelpās:
vizītes ilgums atļauts līdz 30 minūtēm;
apmeklēt drīkst ne vairāk kā divas personas vienlaicīgi;
jālieto sejas aizsargmaskas (jānodrošina pašiem), bahilas.
Apmeklējot klientus ārā:
drīkst atrasties tikai Smiltenes slimnīcas teritorijā;
vizītes ilgums ir neierobežots;
jāievēro divu metru savstarpējā distance;
jālieto sejas aizsargmaskas, ja netiek ievēroti divi metri.

Novados