Dvīņu pilsētas plāno kopīgus pasākumus

Lai veicinātu Valkas un Valgas iedzīvotāju draudzību un pilnasinīgi sāktu izmantot jaunā dvīņu pilsētu kopīgā centra iespējas, trešdien Valkas novada domē notikušajā Valkas un Valgas pašvaldību pārstāvju sanāksmē pārrunāja un saplānoja kopīgo pasākumu plānu.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka pirmais kopīgais pasākums ar igauņiem notiks jau 19. decembrī. Tas būs Valkā iecienītais Ziemassvētku tirdziņš. Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis skaidro, ka tirdziņš notiks uz kopīgās gājēju ielas līdz pat Valgas pilsētas centram. Pērn vienā dienā tirdziņš notika gan Valkā pie pilsētas tirgus, gan Valgas pilsētas laukumā. Daudzi atzina, ka nevarēja just, ka tas ir vienots pasākums, tāpēc šogad tiek domāts, lai tirdziņš notiktu abās robežas pusēs, bet kā kopīgs pasākums.

Arī vecā gada pavadīšana un jaunā gada sagaidīšana plānota jaunajā centrā. Jau tiek domātas aktivitātes, kas būtu interesantas ne tikai abu robežpilsētu iedzīvotājiem, bet arī viesiem, kuri būs izvēlējušies 2021. gadu sagaidīt uz Latvijas–Igaunijas robežas ar kopīgu salūtu. Tas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būšot vērienīgāks un iespaidīgāks. Jāteic gan, ka katru gadu igauņu pusē salūts ir krāšņāks un arī ilgāks. V. A. Krau­klis atklāj, ka jaunā gada sagaidīšanas pasākumā tiek plānots vēl līdz šim nebijis uzvedums un pašlaik notiek pārrunas ar gaismotājiem. Nākamajā kopīgajā tikšanās reizē, kas notiks 5. oktobrī, tiks veidota darba grupa, kuras uzdevums būs šī pasākuma organizēšana.

2021. gadā 18. Lielais labdarības robežtirgus  plānots 8. un 9. maijā. Savukārt Valkas un Valgas pilsētas svētki norisināsies no 10. līdz 13. jūnijam. Nolemts, ka svētku rīkotāji turpinās jaunieviesto svētku tradīciju –  Valkas un Valgas iestāžu, uzņēmumu, izglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju parādi.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka Valkas un Valgas kopīgā centra izbūves pabeigšanas termiņš ir oktobra beigas. Pašlaik notiek vēl bruģēšanas un apzaļumošanas darbi.

uzziņai

Valkas un Valgas kopīgie pasākumi:

19. decembrī – Ziemassvētku tirdziņš

31. decembrī – vecā gada pavadīšana un jaunā gada sagaidīšana

2021. gada 8. un 9. maijā – Lielais labdarības robežtirgus

2021. gada 10.–13. jūnijā – Valkas un Valgas pilsētas svētki

Novados