Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīve putekļos “aprij” Variņu pagasta iedzīvotāju pacietību

Variņu pagasta “Krastleju” māju saimniece Vija Glāzere ir uzsākusi Palsmanes un Variņu pagasta iedzīvotāju parakstu vākšanu, jo dzīve putekļos valsts nozīmes autoceļa Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe tuvumā “aprij” pacietību. Vairākiem kaimiņiem putekļu noklātie pagalmi radījuši draudus veselībai. Vēstule, kuru jau šobrīd parakstījuši vairāki simti cilvēku, ar lūgumu ieklāt melno asfalta segumu 5,5 kilometru garajā ceļa posmā drīzumā tiks nosūtīta Latvijas Republikas Saeimai, Satiksmes ministrijai, “Latvijas valsts ceļiem”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Smiltenes novada pašvaldībai.

“Ziemeļlatvija” devās uz Variņu pagastu un tikās ar iedzīvotājiem. Lūk, ko viņi saka laikrakstam.

Inga Rozentāle: “Vienu laiku pat nevajadzēja likt modinātāju, jo gar māju kravas mašīnas sāka braukt jau pēc pulksten pieciem un tā līdz vakaram. Mašīnu radīto putekļu dēļ pa ceļu ir bīstami pārvietoties velosipēdistiem un gājējiem. Godīgi sakot, arī man ir bail iet kājām. Kopš tiek izstrādāti karjeri, satiksme ir pavisam intensīva.”

Vija Glāzere: “Ceļš ir mūsu asinsrite! Veicot reģionālo reformu, mēs, vairāki simti Palsmanes un Variņu pagastu iedzīvotāji, lūdzam rast iespēju autoceļam Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe uzklāt melno asfalta segumu.”

Māra Rozīte: “Šajā laikā arī sāka rasties veselības problēmas, dabūju no darba pat aiziet prom, jo kļuva grūti. Izrādījās, man ir bronhiālā astma, tagad visu laiku līdzi ir zāles. Kāda ir sadzīve? Ja gribas apēst kādu ogu no dārza vai krūma, tad starp zobiem krakšķ. Ar gurķiem, kabačiem un pat dillēm ir tas pats – viss vienos putekļos.”

Plašāk par šo tematu lasiet laikraksta “Ziemeļlatvija” 9. augusta numurā. Publikācijā uzzināsiet, ko par Variņu pagasta iedzīvotāju problēmām saka VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Smiltenes novada mērs Gints Kukainis.

Novados