Ērģemes pilsdrupu Ziemeļu tornim – spāru svētki

Turpinoties Ērģemes viduslaiku pils Ziemeļu torņa atjaunošanas darbiem, aizvadītajā piektdienā svinēja spāru svētkus. Latviešiem ir tradīcija spāru svētkus svinēt laikā, kad objektā ir pabeigta ne tikai jumta nesošā konstrukcija, bet visi smagākie darbi.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka 11. augustā ar speciāla autoceltņa palīdzību  tika uzcelta vairāk nekā 20 tonnas smagā jaunizbūvētā jumta koka konstrukcija. 

Atjaunošanas būvdarbus veic uzņēmums SIA “Warss+”. 

Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons slavē būvniekus, norādot, ka viņi strādā ar lielu atbildību un ļoti kvalitatīvi. Sarunās ar Ziemeļu torņa atjaunošanas projekta autoru arhitektu Pēteri Blūmu, ir skaidrs, ka atjaunošanas darbi rit raiti un kvalitatīvi. Būvniecības gaitā, uzklausot būvuzraugu rekomendācijas, tiek meklēti un atrasti risinājumi, kā atrisināt vienu vai otru sarežģītu lietu.

“Redzot, kā būvnieki konstruēja jumta konstrukciju un cik pamatīgo to stiprināja pie mūra, ne mirkli nešaubos, ka atjaunošanas darbi tiek veikti kvalitatīvi. Mums ir prieks par to,” atzīst P. Pētersons.

Novados