Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finanšu ministrijas vēlme mainīt aizņemšanās nosacījumus pašvaldībām ietekmēs plānoto remontdarbu veikšanu Valkas novada izglītības iestādēs

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) iebilst pret Finanšu ministrijas vēlmi jau 2019. gadā mainīt aizņemšanās nosacījumus pašvaldībām, paredzot aizņēmuma saņemšanai 25% pašvaldības budžeta līdzfinansējumu.

Nosacījums par 25% pašvaldības budžeta līdzfinansējumu attiektos arī uz aizņēmumiem izglītības objektu būvniecībai vai remontam.

Šogad būvniecība un remontdarbi izglītības jomā ir plānoti lielākajā daļā pašvaldību, tai skaitā arī avārijas situāciju novēršanai izglītības iestādēs.

LPS uzskata, ka prasība nodrošināt aizņēmumiem līdzfinansējumu nevar attiekties uz izglītības iestāžu un sociālo iestāžu investīciju projektiem, bet aizņēmumiem pārējo investīciju projektu īstenošanai pašvaldības budžeta līdzfinansējums nevar būt lielāks par 10% no kopējām projekta izmaksām. Līdzfinansējuma nosacījumu nav paredzēts attiecināt uz Eiropas Savienības un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu īstenošanu.

“Valkas novads ir apstiprinājis savu budžetu un mums nav ne mazākās iespējas paredzēt 25% līdzfinansējumu investīcijām projektiem. Ja finanšu ministrija un valdība nemainīs savu nostāju, tas nozīmē, ka ļoti vajadzīgie plānotie remontdarbi bērnudārzā “Pasaciņa”, interešu centrā “Mice”, Ērģemes pamatskolā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā nebūs iespējami.

Tā ir nepieļaujama situācija, jo cietēji sanāk gan audzēkņi, gan pedagogi un netieši arī bērnu vecāki. Līdz ar to mēs turpināsim diskusijas ar lēmuma pieņēmējiem, lai šo uzstādījumu mainītu,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Novados