Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaujas krastu nu var izstaigāt bez “šķēršļu joslām”

Lai padarītu Gauju pieejamu ikvienam Strenču pilsētas iedzīvotājam un viesim, upes krastos pilsētas teritorijā šovasar paveikti apjomīgi būvniecības darbi.

Gaujmala Strenčos ir ainaviski skaista vieta, kur jauki pastaigāties un atpūsties, vienīgi piekļūt upes krastam pie tilta līdz šim nebija viegli. Lai nebūtu jāšļūc lejā pa stāvo nogāzi, daudzi pilsētas viesi labāk izvēlējās garāku apkārtceļu, braucot tālāk pa Strenču ielām līdz stāvlaukumam, kas atrodas netālu no Gaujas plostnieka skulptūras. 

Jaunā nojume kā koša “oga”

Lai  pārvietoties augšup un lejup  pa stāvo nogāzi būtu ērti ikviena vecuma cilvēkam, tagad no dzelzs­betona tilta uz Gaujmalu ir izbūvētas  kāpnes ar 20 pakāpieniem.

Taču tas vēl nav viss, ko būvnieki no Vecpiebalgas novada uzņēmuma “Warss +” šovasar izdarījuši Gaujas dabas takā, īstenojot Strenču novada domes projektu “Infrastruktūras izveide un atjaunošana publisko ūdeņu – Gaujas upes pieejamības nodrošināšanai Strenču pilsētā”.

Ir pārbūvēti divi gājēju tiltiņi  pār Gaujas pieteku Strenčupīti (viens – netālu no publiskās pirts, otrs – pie estrādes). Ir uzlabots segums takai, pa kuru no Trikātas ielas var nokļūt līdz peldvietai, pludmales volejbola laukumam un atpūtas vietai. Takas galā ir izbūvēts stāvlaukums, gar to uzstādīta norobežojoša barjera un jau pa gabalu košo krāsu dēļ pamanāma apaļkoku nojume ar galdu un soliem un atkritumu urnas. 

Ar oļu un grants maisījumu uzlabots vēl vienas, mazākas, dabas takas segums, pa kuru no Trikātas ielas var aiziet līdz jaunajai atpūtas vietai. Šās takas malā košs akcents ir vasarā iesētā zālīte, kas tagad sazaļojusi. Lai gājēji palu laikā nesamērcētu kājas, ir atjaunotas divas caurtekas un iztīrīts grāvis.  

Vēl atlicis tikai uzstādīt norāžu zīmi pie takas Trikātas ielā, lai cilvēki zinātu, ka no turienes var nokļūt Gaujmalā.

Otras kāpnes paliek “karājoties gaisā”

Visi šie darbi ir paveikti, pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam (27 807 eiro) un Strenču novada domes  ieguldījumam (17 115 eiro).

Būvdarbi dabas takā pabeigti aizvadītajā nedēļā, tāpēc strencēnieši jau paguvuši apskatīt jaunumus un tos novērtēt. “Skaisti!” teic Gaujmalā sastaptie Guntis Mednis un viņa māte Ilzīte Medne, un abi visvairāk priecājas par kāpnēm nogāzē pie Gaujas tilta. 

“Kādreiz knapi varējām uzkāpt. Rāpojām. Vēl kāpņu galā taciņai uz upi arī vajadzētu izbūvēt cietu segumu kā abām jaunajām,” rosina Ilzīte, bet Guntis aicina pašvaldību izbūvēt tādas pašas kāpnes ceļa otrā pusē un atjaunot koka tiltiņu pār atteku, jo tur pa Gaujas dabas taku var aiziet līdz Mīlestības vērim un Vācu stigai. Šī esot iecienīta pastaigu vieta.

Strenču novada domes  Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Iveta Ence skaidro, ka pašvaldībai tāds nodoms bijis, taču to nav izdevies īstenot zemes piederības tiesisko attiecību dēļ. Zeme ceļa otrā pusē pie Gaujas tilta ir valsts īpašums, to apsaimnieko akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (LVM), un projekta kritēriji nav saskanējuši ar pašvaldības un LVM piedāvāto variantu.

Jāpiebilst, ka Strenču novada domei ir projekts par Gaujas dabas takas labiekārtošanu visā takas garumā, sākot no krācēm lejtecē līdz pat Vācu stigai, kas izved līdz lielajai automaģistrālei pilsētas otrā pusē. 

“Man žēl, ka nedabūjām finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda visiem plānotajiem darbiem, taču vismaz viens kumosiņš no lielā  būvprojekta, ko izstrādāja arhitekte Alla Mellēna, ir jau nokosts,” par šovasar paveikto teic I. Ence.

Novados